RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

3 nejdůležitější vlastnosti dobrého makléře

Dobrý makléř je podle nás takový makléř, který opravdu pomáhá lidem s nemovitostmi. Není to měřeno penězi, i když peníze si dobrého makléře najdou, ale spíše spokojeností jeho klientů. V tomto článku se podíváme na 3 základní vlastnosti, bez kterých se dobrý makléř jednoduše neobejde.

 

  1. Spolehlivost a flexibilita

I když jsou to dvě vlastnosti, dáváme je do jedné. Makléř musí dodržovat termíny, držet slovo, musí na něj být stoprocentní spolehnutí. Svým chováním si musí získávat důvěru, protože lidé mu svěřují do rukou záležitosti, ve kterých se točí ohromné peníze. A miliony a statisíce jsou pro obyčejné lidi opravdu ohromné peníze. Nemovitost lidé kupují nebo prodávají často jen jednou nebo dvakrát za život. Flexibilita jde ruku v ruce nespolehlivostí a znamená, že makléř musí být vstřícný a snažit se svým klientům vyhovět.

 

  1. Zdravý úsudek

Jako druhou vlastnost dobrého makléře jsme určili zdravý úsudek nebo selský rozum. Makléř nemusí mít vystudované dvě Vysoké školy a hýřit vědomostmi. Spíš by se měl umět podívat na věci s nadhledem a v souvislostech. Použít zdravý rozum, umět se vcítit do ostatních a na základě zdravého úsudku hledat optimální řešení.

 

  1. Ochota se učit nové věci

Jako třetí vlastnost jsme vybrali ochotu a snahu se učit nové věci. To platí pro spoustu oborů a realitní trh není výjimkou. Stále se zdokonalují způsoby, jak oslovit zájemce o nemovitosti, jak zlepšit prezentace, jak určit prodejní cenu, jak komunikovat, prodávat, vytvářet strategie apod. Obecně platí, že ochota učit se nové věci je důležitější než univerzitní diplom.

Existuje samozřejmě spousta dalších vlastností a znalostí, které se k dobrému makléři vážou, například schopnost komunikace, znalost jazyků, racionální uvažování, rychlé rozhodování, právnické znalosti, empatie, férovou nebo třeba obyčejná slušnost. 3 výše zmíněné vlastnosti jsou však nutný základ úspěšného makléře.

29.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.