RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

4 nejčastější chyby při prodeji bytu

Prodej bytu je pro většinu z nás velkým krokem - je v tom hodně peněz, a není moc dobré dělat chyby, což ve výsledku nejčastěji znamená, že prodáte byt pod cenou, nebo se vám ho nedaří dlouhodobě prodat vůbec. Pojďme se podívat na 4 nejčastější chyby, které lidé v souvislosti s prodejem bytu dělají.

 

  1. Špatně nastavená prodejní cena

Když netrefíte dobře prodejní cenu, můžete přijít o statisíce korun. Je chyba cenu podhodnotit, ale i přestřelit. Když totiž cenu nadhodnotíte, byt se dlouho neprodá, stane se z něj „ležák“ a když pak půjdete s cenou dolů, bude to působit divně. Lidé si řeknou, že tady něco nehraje. Trefit dobře prodejní cenu je umění, nejlépe vám s tím pomůže zkušený makléř.

 

  1. Nekvalitní prezentace nemovitosti

Neprofesionální fotky, nepřipravený interiér, chaotický popis, absence půdorysu… I skvělá nemovitost s dobře nastavenou cenou se může špatně prodávat. Kvůli nekvalitní prezentaci pak třeba půjdete zbytečně s cenou dolů. A přijdete o spoustu peněz. Vyplatí se trochu zainventovat do homestagingu a spolupracovat s ostřílenou realitkou, která vytvoří profesionální prezentaci.

 

  1. Smlouvy z internetu a špatné podklady

Když nejste právník nebo s ním nespolupracujete, jdete do rizika. Nepoužívejte smlouvy z internetu bez konzultace s makléřem či právníkem, neopisujte staré smlouvy. Smlouvy jsou při tak velkých transakcích opravdu důležité, chrání váš majetek a vaše práva. S tím souvisí i další podklady, které potřebujete mít připravené, například PENB (průkaz energetické náročnosti budovy), LV (list vlastnictví) a další informace o nemovitosti.

 

  1. Prodej bez realitní kanceláře

Spolupráce s realitkou sice není zadarmo, ale má své obrovské výhody. Prodáte rychle a za maximální cenu. Vše bude ošetřeno z hlediska bezpečnosti. Šetříte svůj čas i nervy.

30.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.