RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

5 pravidel, které pomohou prodat dům za nejvyšší cenu

Každý, kdo prodává rodinný dům, chce za něj i získat co nejvíce peněz. Je to logické. Jak ale v praxi opravdu prodat rodinný dům za nejvyšší možnou cenu? Vybrali jsme 5 základních pravidel, na které se zaměřit, abyste nejvyšší ceny dosáhli:

 

  1. Vybrat si špičkového makléře. Úplným základem je spolupracovat se zkušeným a šikovným makléřem nebo známou realitní kanceláří. Ta se postará hlavně o tvorbu nejlepšího inzerátu, který se dostane k těm správným zájemcům. A také vás bezpečně celým prodejem provede až ke zdárnému konci.
  2. Nespěchat a motivovat makléře. Vyplatí se netlačit na pilu, nespěchat a domluvit se s makléřem či realitkou tak, aby byli i oni motivováni k prodeji za co nejvyšší cenu. Někdy se podaří prodej v řádu týdnů, jindy měsíců, ale určitě se vyplatí počkat a nevyvíjet zbytečně tlak.
  3. Zaměřit se na přípravu domu k prodeji. To, jak se dům připraví k prodeji, je naprosto stěžejní. Lokalitu už samozřejmě nezměníte, ale dům se připravit dá. Můžete investovat do profesionálního homestagingu, nebo jen dům vyklidit, vymalovat, uklidit a naaranžovat tak, aby vypadal co nejlépe na fotkách i na osobní prohlídce.
  4. Zvážit rekonstrukci. Opravy běžných vad jsou jasné, ale možná můžete zvážit i větší rekonstrukci. Tady je potřeba si spočívat, jestli se to finančně vyplatí. Poradí vám makléř nebo někdo známý, kdo se pohybuje v oboru. Rekonstrukce stojí, čas, peníze a energii, ale někdy je to skvělá příležitost zvýšit výrazně prodejní cenu.
  5. Upravit zahradu. V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že neprodáváte jen dům, ale i zahradu. Některé nemovitosti se prodávají o dost dráž právě kvůli zahradě. Tady lze skoro vždycky něco vylepšit bez velkých nákladů. Pozvat zahradnickou firmu, nebo zahradu upravit svépomocí.

22.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.