RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

5 triků jak opticky zvětšit prostor

Spousta lidí se potýká s tím, že mají malé pokoje. Když nemáte prostředky k nákladné rekonstrukci nebo dokonce k pořízení většího bydlení, můžete alespoň využít některé praktické triky, které dokážou prostor opticky zvětšit (nebo zmenšit). Triky spočívají v přeměně interiéru jednotlivých pokojů. Je to hra s barvami, s nábytkem se zrcadly… Pojďme se tedy podívat na 5 konkrétních možností, jak prostor opticky zvětšit:

  1. Výběr barev na stěnách. Každá barva, každý její odstín má schopnost měnit atmosféru v prostoru. Když chcete mít pocit, že je prostor větší, použijte studené barvy. Naopak když potřebujete místnost opticky zmenšit, použijte teplé odstíny barev.
  2. Výměna nebo přemístění nábytku. Když si pohrajete s nábytkem, můžete také docílit optického zvětšení. Štíhlý nábytek (na rozdíl od masivního) ve světlém provedení prostor zaručeně rozšíří. Nemusíte hned kupovat nový nábytek, často stačí přemístit ten starý a doplnit ho vhodnými doplňky ve studených barvách.
  3. Hra se zrcadly. Umístění zrcadel do prostoru je snad nejvýraznějším prvkem, který může prostor opticky zvětšit. Když dáte například dvě zrcadla proti sobě, prostor se zdvojnásobí. Když dáte zrcadlo blízko okna, prostor se zase o to více prosvětlí. Zrcadla prostě dělají v pokojích divy.
  4. Využití tónovaného osvětlení. Dalším trikem je osvětlení. Speciálně tónované osvětlení dokáže zvýrazňovat a ukrývat detaily a prostor rozšiřuje. Naopak použití velkých lustrů snižuje strop a prostor zmenšuje, ale zase zútulňuje.
  5. Speciální tapety a obklady. Posledním trikem je použití speciálních tapet, které opět prostor buď zvětšují, nebo zmenšují. Funguje to jako u vymalování. Velmi účinné jsou také obklady, které jsou však nepoměrně dražší než klasické papírové tapety.

Vyzkoušejte svůj byt zvětšit alespoň opticky, nebo si nechte třeba zasklít balkón, čímž vám vznikne další obyvatelná plocha navíc. Obzvláště v menších bytech se hodí každý kousek prostoru navíc.

5.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.