RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

6 mylných představ o makléřích

Realitní makléři nemají vždy dobrou pověst. Drtivá většina makléřů však dlouhodobě pracuje na svém dobrém jméně, jinak se v oboru nemohou prosadit. V tomto článku se podíváme na mylné představy o profesionálních makléřích, kteří trpí tím, že se občas najde nějaký vykuk, který pošramotí jméno celého oboru. Pojďme se tedy podívat na 6 mylných představ o makléřích:

  • Makléři jsou přeplácení. Když se stanete makléřem, nepočítejte, že budete hned v balíku. Je to jako v jiných povoláních, tvrdá a poctivá práce přináší výsledky. Makléř sice může vydělávat hodně, ale není to zadarmo. Jeho práce na první pohled vypadá jednoduše, ale opak je pravdou. Makléř se musí vzdělávat, být časově flexibilní, obvykle si nosí práci i domů. A výsledek je vždy nejistý!
  • Makléři mají spoustu volného času. Makléř si svůj čas sice organizuje sám, ale musí vycházet vstříc klientům. To znamená časté prohlídky právě v době, kdy ostatní lidé mají volno – víkendy, odpoledne i svátky je často makléř v práci.
  • Makléři se nenadřou. Být makléřem znamená být maximálně zodpovědný a pracovitý. Je potřeba se dobře organizovat, komunikovat s externími spolupracovníky, vycházet vstříc klientům i zájemcům, orientovat se v několika oborech, být dostupný na telefonu. Rozhodně to nemají zadarmo.
  • Makléřům se nedá věřit. Makléři musí být féroví a upřímní. Když nejsou, časem se to obrátí proti nim. Makléř už ze své podstaty musí být důvěryhodný, vždyť jde o velké peníze, mnohdy celoživotní úspory. 99% makléřů jsou zodpovědní lidé, kteří si dlouhodobě budují dobré jméno v oboru.
  • Makléřem může být každý. V podstatě zde není omezení vzděláním, ale každý opravdu být dobrým makléřem nemůže. Úspěšným makléřem ale nemůže být člověk, který si myslí, že v kanceláři odsedí osm hodin, a půjde domů s vidinou jasného výdělku. Pro práci makléře je důležitá chuť pracovat, a to nejen na sobě.
  • Makléř nepotřebuje extra znalosti. Makléř se musí průběžně vzdělávat. Přes to nejede vlak. Samozřejmě je výhodou ekonomické, stavební či právnické vzdělání, ale hlavní je chuť se vzdělávat dále v oboru realit.

10.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Brněnský realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.