RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

6 nesmyslných mýtů o prodeji nemovitostí

Kdo chce prodat nemovitost, chce ji prodat za co nejvíce peněz, ideálně rychle a taky bezpečně. V tom se shodují prakticky všichni. Jak k takovému prodeji přistoupit, jak nemovitost prodávat, za kolik, s kým apod., v tom už se lidé rozcházejí. V tomto článku se podíváme na mýty, které přetrvaly z minulých let nebo se dokonce táhnou s prodejem nemovitostí ještě déle. Vybral jsem 6 nejčastějších nesmyslných mýtů:

1. Makléř mi nepomůže, prodám si to sám.

Ne každý makléř je vzorem ctnosti. Pověst makléřů není nejlepší, ale kazí ji spíše jen hrstka nenasytných amatérů. Profesionální makléř si musí budovat dobré jméno v oboru, jinak je to jeho konec. S makléřem v zádech budete mít zajištěnou nejen propagaci nemovitosti, ale i bezpečný proces prodeje. Pomůže vám s nastavením optimální ceny a hlavně nemovitost prodá k vaší spokojenosti.

2. Nepotřebuju sepisovat s makléřem žádnou smlouvu.

Smlouvu si určitě vyžádejte. Férový makléř vám ji také hned nabídne. Je to vaše ochrana a potvrzení toho, co pro vás makléř udělá a kolik mu za to zaplatíte. Když je podepsaná smlouva, makléři se mnohem lépe pracuje, ví kolik času a energie má vaší věci dát.

3. Když už s realitkou, tak ať dostane co nejméně.

Tady je to stejné jako v jiných profesích. Aby vám makléř mohl nabídnout kvalitní služby, musí dostat slušně zaplaceno. Což je obvykle 3-6% konečné kupní ceny. Když někdo nabízí své služby levněji, je to podezřelé.

4. Raději ať nemovitost nabízí více makléřů.

Tím, že oslovíte více makléřů, snižujete motivaci každého z nich. Navíc když to budou vědět, pak se vám budou podbízet a slibovat i věci, kterými si nejsou jisti, ale vy je chcete slyšet… Navíc každý makléř vytvoří trochu jiný inzerát a zájemci jsou pak zmateni. Vždy je lepší vsadit na jednoho ostříleného makléře.

5. Nahodíme vyšší cenu a budeme čekat. Nespěcháme.

V dnešní době je celkem jednoduché zjistit, za kolik se podobné nemovitosti jako ta vaše prodávají. Přestřelit cenu a čekat, že se někdo chytne je ztráta času, navíc když pak cenu snížíte, vypadá to, že s nemovitostí je nějaký problém, když se dlouho neprodala…

6. Na realitních serverech jsou konečné kupní ceny.

Na všech inzertních serverech jsou nabídkové ceny, které jsou cca o 5-15 % vyšší než ceny konečné. Díky nástroji cenových map může makléř celkem přesně zjistit, jakou cenu určit a za jaké ceny se podobné nemovitosti v dané oblasti reálně prodávají.

Spolupracujte při prodeji nemovitostí s realitní kanceláří. Můžete na tom jen vydělat!

23.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel realitky

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.