RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

7 hlavních služeb realitní kanceláře

Hlavním důvodem, proč spolupracujeme s realitními kancelářemi, je obvykle pomoc s prodejem nebo nákupem nemovitosti. Profesionální realitní kancelář by nám měla pomoci najít kupce nebo vhodnou nemovitost a celým prodejem či nákupem nás bezpečně provést. Pojďme se podívat na konkrétních 6 služeb, které s tím souvisejí:

 1. Příprava dokumentů.

  Realitka by nám měla pomoci se zpracováním dokumentace ke konkrétní nemovitosti. Půdorysy, prověření vlastnických práv nemovitosti, kontrola právních vad apod.
 2. Nafocení a inzerát.

  Tvorba prezentace nemovitosti je při prodeji klíčová. Profesionální fotky jsou základem, důležitý je však i popis nemovitosti, případně i příprava nemovitosti k prodeji (tzv. home staging).
 3. Marketing nemovitosti.

  Můžete mít skvělý inzerát, ale musí se dostat ke správným lidem. Realitní kancelář zajistí efektivní propagaci vaší nemovitosti. Osloví vlastní databázi investorů, zveřejní inzerát na realitní servery, případně nemovitosti vytvoří vlastní web či ji propagují ještě jinak.
 4. Průvodce při prohlídkách.

  Další důležitou službou je vedení prohlídek nemovitosti. Těchto prohlídek se nemusíte účastnit, makléř zvládne všechno za vás a vy šetříte svůj čas. Navíc makléř ví přesně jak komunikovat s kupujícím a nenechá se zbytečně stáhnout na ceně, ba naopak dokáže pro prodávajícího získat více!
 5. Právní služby.

  Realitní kancelář by měla zajistit kompletní právní servis. Spolupracuje s právníky, advokáty a notáři, pomůže vytvořit všechny náležité smlouvy, zajistí bezpečnou úschovu kupní ceny, podá návrh na vklad převodu vlastnictví na příslušný katastrální úřad apod.
 6. Služby po prodeji.

  Po prodeji nemovitosti vás čekají ještě další povinnosti. Odvod daně z převodu nemovitosti, převody energií na nového majitele, tvorba daňového přiznání, stěhování věcí, pojištění aj. S tím vším vám profesionální realitní kancelář pomůže.
 7. Finanční služby.

  Dále vám každá správná realitní kancelář zajistí financování nemovitosti atp.

Férovou a schopnou realitní kancelář poznáte hlavně podle referencí a jejího jednání. Měli byste narazit na profesionální přístup, flexibilitu, transparentnost a hlavně maximální ochotu. Přece jen platíte realitní kanceláři docela dost peněz v podobě provize, která bývá obvykle v rozmezí 4-6% z kupní ceny nemovitosti.

6.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.