RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Airbnb byty přecházejí kvůli koronaviru na dlouhodobý pronájem

Díky situaci kolem koronaviru se na jaře prakticky zastavil cestovní ruch. Lidé necestovali do zahraničí ani po České republice. Situace se už sice celkem uklidnila, ale stejně u nás není příliš turistů. A to tvrdě dopadá mimo jiné i na pronajímatele bytů přes Airbnb. Koronavirová panika tak donutila spoustu pronajímatelů nemovitostí ke změně. Místo krátkodobých pronájmů nabízejí své byty k dlouhodobému pronájmu.

Majitelé bytů počítají s příjmy z těchto bytů, takže byl pro většinu z nich takový výpadek vážný problém. Obzvláště ve velkých městech (Praha, Brno) tak lidé stahují své byty z nabídky Airbnb a naopak je nabízejí ke klasickému dlouhodobému pronájmu. To sice není tak výnosné, ale v současné době je to nezbytné, protože velký příliv turistů, kteří by Airbnb využívali, se letos nedá očekávat.

Spousta nových inzerátů

Když hledáte nájem v Praze, Brně nebo jiném větším městě, v tuto chvíli je dobré sledovat realitní servery častěji než kdy jindy, protože nové inzeráty přibývají každý den. Často lze u inzerátů těchto „bývalých Airbnb bytů“ cítit, že majitelé spěchají a nejen že nabízejí nižší ceny nájmů, ale dokonce se stává, že nabízejí i první měsíc bydlení zdarma. I to svědčí o tom, že nikdo neví, jak se bude situace kolem cestování dále vyvíjet.

Spolehlivé nájemníky pomůže najít realitní kancelář

Když hledáte nájemníky pro dlouhodobý pronájem, může vám pomoci realitní kancelář. Ta vám zkušeně najde takové nájemníky, kteří se jeví seriozně a neměly by s nimi být žádné problémy, tedy budou platit včas a byt nezničí. Faktem však je, že pronajímatelé ani zdaleka nedosáhnou na příjmy, které jim zajišťovali hosté ubytovaní přes Airbnb.

11.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář brno město

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.