RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Airbnb – ubytovací fenomén

V posledních letech se kompletně změnilo ubytování na cestách. Ke klasickým hotelům, hostelům a penzionům se připojil ubytovací fenomén Airbnb. Ačkoliv Airbnb nevlastní jedinou nemovitost, přesto jich má v nabídce hrubě přes milión téměř ve všech zemích světa.

Funguje to jednoduše. Když potřebujete zajistit ubytování kdekoliv na světě (třeba v Brně), můžete si vybrat ze spousty nabídek. Během chviličky vidíte na webu všechny nabídky, ceny, volné termíny, fotogalerie, takže nemusíte obvolávat hotely. Nastavíte si parametry toho, co hledá a jedním klikem vám vyskočí konkrétní nabídky. Pronajmout si můžete pokoj, byt nebo i celý dům. Airbnb nabízí především krátkodobé ubytování.

Když si ubytování vyberete, hostitel vám obvykle během pár hodin termín potvrdí, a vy pak zase jedním klikem zaplatíte za ubytování kreditní kartou, kterou máte s účtem propojenouAirbnb navíc intenzivně podporuje systém referencí, což znamená, že u každé nabídky si přečtete zkušenosti předchozích hostů a můžete tak najít výhody i nevýhody jednotlivých nabídek.

Můžete i sami pronajímat

Pro některé je Airbnb naopak možnost začít hostit a přivydělat si. Můžete nabízet k pronájmu jeden pokoj, volný byt nebo celý dům na venkově. Když máte nemovitost v atraktivní lokalitě, hosté se k vám jen pohrnou a můžete se tímto stylem i slušně uživit. Spousta lidí dnes investuje do nemovitostí i s vidinou, že ji budou pronajímat právě přes Airbnb.

Když hostíte cestovatele přes Airbnb, jen jim zajistíte předání klíčů a jinak s nimi nejste v kontaktu. Když hosté odjedou, je potřeba nemovitost pouze připravit na další hosty. Kontaktní údaje, telefonní čísla a e-maily hostitelů a zájemců Airbnb schválně nezobrazuje, aby se uživatelé nesnažili Airbnb obejít a připravit tak firmu o provizi, která činí cca 15%. Celý projekt funguje úspěšně po celém světě od roku 2008 a neuvěřitelně rychle se šíří. Už jste Airbnb také využili, nebo dokonce hostíte?

11.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.