RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Aukce nemovitosti nebo její přestřelená cena?

Existují různé způsoby, jak nemovitost prodávat. V tomto článku se podíváme na dvě protichůdné cesty, které si lidé často volí. Která z nich vám přijde smysluplnější? Aukce nemovitosti nebo nastavení co nejvyšší ceny s jejím případným následným snižováním? Faktem je, že nikdy předem nevíte, co se bude dít. Je možné, že aukce nemovitosti tolik nevynese, nebo že se někdo na přestřelenou cenu chytí a vy budete v sedmém nebi? Každopádně se vyplatí spolupracovat se zkušenou a férovou realitní kanceláří. Jaké jsou tedy přednosti a nevýhody obou přístupů?

Nastavení co nejvyšší ceny

Spousta prodávajících si myslí, že nejlepší strategie je nastavit prodejní cenu co nejvýše. Když pak během určitého času o nemovitost nikdo nejeví zájem a vypadá to, že se jen tak neprodá, cenu postupně snižují. Ve výsledku hlavně záleží na tom, jestli se na vysokou cenu někdo chytne. Obecně totiž platí, že jestli je tato cena příliš vysoká a vy ji musíte snižovat, může to být problém. Během několika měsíců lidé uvidí, že se nemovitost nedaří prodat a to je nebezpečné renomé. Zájemci si mohou myslet, že s ní není něco v pořádku, že je problematická, má skryté vady, problémové sousedy, nebo je tam nějaký jiný háček. Prodej se prodlužuje, a nakonec se často nemovitost prodá pod cenou!

Aukce nemovitosti dává větší smysl

Oproti nastavení vysoké ceny je aukce nemovitosti rychlá, efektivní a velmi často dokáže dostat za nemovitost maximum možného. Ve spolupráci se zkušenou a spolehlivou realitní kanceláří je možné zorganizovat aukci tak, že máte záruky, aby se neprodala pod cenou, a zároveň jsou zde velké možnosti, že se cena vyšplhá i nad vaše očekávání. U aukce nemovitosti záleží na organizátorovi, tedy obvykle na zkušené realitce, která musí na aukci dostat opravdové zájemce, kteří by měli mít pocit, že se investice do vaší nemovitosti vyplatí.

Nemovitost se prodává různými způsoby. Nejjistější je svěřit se do rukou osvědčených odborníků, kteří za vaši nemovitost dostanou maximum možného a to v co nejkratším čase!

15.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.