RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Balkón se dá využít jako další pokoj

Když lidé bydlí v bytech, obvykle mají problém s místem. Máte-li k bytu i balkón nebo lodžii, je to výhra. Při troše snahy můžete z balkónu udělat plnohodnotný pokojík. Když budete investovat do zasklení balkónu, zvýšíte hodnotu svého bytu a získáte celoročně použitelný prostor, který váš byt zvětší. Další variantou je balkón účelně vybavit tak, aby se dal smysluplně využívat.

Zasklení balkónu nebo lodžie

Bez zasklení se balkón často používá jen k sušení prádla nebo jako skladiště. Když investujete do zasklení balkónu, získáte spoustu výhod. V první řadě je to nový prostor, který se dá využít k relaxaci, k odpočinku, k posezení, nebo jako klidová zóna. Mezi další výhody patří omezení prašnosti v bytě, zvýšení bezpečnosti, úspora energie za vytápění, ochrana před hmyzem nebo zvýšení tržní ceny bytu.

Jak si balkón uspořádat

Ať už máte balkón zasklený nebo ne, velmi důležité je jeho uspořádání a vybavení. Když si tam dáte malou pohovku, pohodlná křesílka, chytře nainstalovaný sušák, nebo třeba houpací síť, může z balkónu vzniknout nádherná oáza klidu. Na internetu je spousta inspirace, ze které můžete čerpat. I velmi malý prostor se dá vybavit k dokonalosti. Bude to kombinace nábytku, drobností, rostlin a různých vychytávek, které balkón zútulní.

Záleží na velikosti a poloze

Dalším důležitým faktorem je velikost balkónu, patro, ve kterém bydlíte, výhled z balkónu a okolní ruch. Některé balkóny jsou maličké, jiné velké, ale všechny se dají zasklít a využívat. Horší to je, když bydlíte u rušné cesty, v prvním patře nebo s výhledem pouze na další paneláky. V takovém případě je fajn si balkón nejen zasklít, ale také designovat tak, abyste byli od ulice odděleni. Dají se použít různé bambusové zástěny nebo jiné elegantní způsoby.

Faktem je, že balkón je přidaná hodnota, kterou zohledněte i při nákupu nového bytu.

10.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v Brně městě

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.