RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Bazén nebo koupací jezírko?

Stavíte dům, vybíráte stavební pozemek, kupujete nemovitost? Nebo jen váháte, jestli si pořídit na zahradu ke koupání klasický bazén či jezírko? Záleží hlavně na vás, ale obecný trend je takový, že lidé chtějí mít stále častěji na zahradě kus přírody, v módě je permakultura, lidé si znovu začínají pěstovat i vlastní zeleninu, nebo alespoň bylinky, a odklánějí se od anglického trávníku a tůjí. Do bazénu je potřeba cpát chemii, aby byl čistý, jezírko zase pro mnohé není tak čisté, jak by si lidé představovali.

Cena versus údržba

Cena bazénu i koupacího jezírka je více méně podobná. Záleží na velikosti, na filtraci, na rostlinách kolem jezírka. Lidé si často myslí, že bazén je bezúdržbový a jezírko naopak. Není to však pravda. I bazén potřebuje údržbu, a jezírko zase není na údržbu tak náročné. Záleží samozřejmě na systému, protože každé jezírko je originál. Takže cena i údržba jsou u obou variant v podstatě podobné. Záleží spíš to, čemu se která rodina přiklání.

Jezírko přiláká ptáky, vážky a osvěží vzduch

Co se týká ekosystému a přírody, tak jasně vítězí jezírko. Je to vlastně ten hlavní důvod, proč si jej lidé nechávají dělat místo bazénů. Jezírko přiláká ptáky, vážky, osvěží na zahradě vzduch. Když je uděláno hezky a vhodně, jezírko zapadne do zahrady a pomůže vám z ní vytvořit ráj na zemi. Součástí většiny koupacích i okrasných jezírek je i malý vodopád nebo potůček, takže vám zurčí v zahradě voda (dá se na noc vypnout).

Oproti tomu bazén je pořád stejný. Sice do něj dáváte chlór a jinou chemii, ale vypadá pořád čistě. K novostavbám a klasické zahradě, kde se trávník seká roboticky, zavlažuje se a hnojí, se bazén samozřejmě hodí.

Když se podíváte na nejrůznější fotky a oslovíte zahradnickou firmu, která vám jezírko nacení, sami uvidíte, jestli vás to na konci bude lákat nebo ne.

17.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Remax delux realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.