RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Bojíte se zaplatit rezervační zálohu, kdyby vám neschválili úvěr?

V dnešní době se velká většina nemovitostí kupuje za pomoci hypotečního úvěru. Je to absolutně běžné. Jestli také patříte k lidem, kteří chtějí financovat koupi nemovitosti úvěrem, pak možná řešíte i platbu rezervační zálohy. Máte obavy zaplatit rezervační zálohu na nemovitost ještě dříve, než vám úvěr schválí? Co kdyby ho neschválili, dostanete své peníze zpátky?

Ideální je spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem nákupu nemovitosti provede. Nejčastěji budete jednat ještě s další realitní kanceláří, která vaši vysněnou nemovitost prodává. Běžně to funguje tak, že každá realitní kancelář úzce spolupracuje s nezávislými finančními poradci, kteří během dvou dnů zodpovědně odhadnou, jestli na úvěr dosáhnete. A podle toho se zařídí.

Když potvrdí, že splňujete kritéria a na úvěr na 99 % dosáhnete, pak by měla slušná realitka garantovat vrácení rezervační zálohy ve výši bez nákladů na advokáta v případě, kdyby vám úvěr nakonec banka z jakéhokoliv důvodu neposkytla.

Rozhodně je rezervační poplatek a jeho vrácení v případě, že na úvěr nedosáhnete, téma, které byste určitě měli s realitní kanceláří zastupující majitele nemovitosti předem probrat. Když budete mít v zádech spolupracující realitní kancelář, pak to váš makléř s prodávající realitkou vyřídí za vás.

29.10.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.