RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Bydlení v paneláku není tak zlé, někteří lidé by neměnili

Víte o tom, že v České republice žije v panelácích téměř 30 % obyvatel? A věřte tomu, že většina z nich je se svým bydlením spokojená. Někteří samozřejmě plánují stavbu vlastního domu, ale nejvíce lidí je v panelácích opravdu spokojených. Nemusejí se starat o rodinný dům a zahradu, mají doma teplo, děti si mohou chodit hrát s kamarády ven, není to daleko do přírody, do školy ani na kroužky.

Paneláky do velkých měst jednoduše patří, jinak by zde byla situace s bydlením ještě mnohem horší. V devadesátých letech se odhadovalo, že se ze sídlišť stanou prakticky ghetta, kde nebude chtít nikdo slušný ze střední třídy bydlet. To se však nestalo. Paneláky jsou revitalizovány a dnes lákají mladé rodiny s dětmi i lidi s vyššími příjmy. Nabízejí totiž spoustu příjemných výhod.

Levné a praktické bydlení se spoustou výhod

Na sídlištích je překvapivě někdy klidněji než v rušném centru města, a hlavně je zde vše při ruce - školy, kroužky, obchody, knihovny, dětská hřiště, kina i spojení do centra města. Bývá zde i spousta zeleně, je to obvykle na okraji města, takže nedaleko do přírody, a v neposlední řadě tady bydlí také hodně dětí, takže není problém si pro vaše ratolesti najít kamarády a chodit s nimi ven.

Kromě jiného jsou byty v panelácích logicky výrazně levnější než rodinné domy, což je pro mladé lidi i rodiny extrémně důležité. Byt v paneláku je hlavně pro lidi, kteří pocházejí z velkého města, ideální. Je to výhodné, praktické a cenově přijatelné řešení nejen v Praze a Brně, ale i v jiných městech.

3.2.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.