RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Bydlet v nájmu není ostuda

V Česku jsme typičtí mimo jiné tím, že chceme mít vlastní bydlení. Skoro 80 % lidí žije ve vlastním bytě, domě nebo družstevním bytě. Zbytek lidí pak žije v nájmech, ale méně než polovina je s tím spokojená a spíše pokukuje po vlastním bydlení. Přitom třeba v Německu nebo Rakousku je zcela běžné bydlet v nájmu. Někdy to není ostuda, ale naopak výhoda!

Bydlení v nájmu jako volba

Bydlení v nájmu má své nesporné výhody a stále více lidí si to uvědomuje a volí bydlení v nájmu oproti zadlužení a nákupu vlastního bydlení. Pojďme se podívat na výhody bydlení v nájmu:

  • Flexibilita a nezávislost. Velkou výhodou je to, že se můžete kdykoliv rozhodnout a celkem rychle se přestěhovat někam jinam. Záleží na nájemní smlouvě, ale neměl by být problém dát majiteli vědět a přestěhovat se třeba za měsíc. Můžete v bytě skončit a vyrazit třeba do světa.
  • Nemusíte nic opravovat a investovat. Když bydlíte v nájmu, neřešíte opravu střechy nebo rekonstrukci koupelny a kuchyně. To jsou věci, které musí platit majitel. Máte volnost a bydlení prakticky neřešíte. Když máte vlastní dům, budete na něm pracovat nejspíše celý život, což je pro jednoho radost, ale pro druhého otrava.
  • Žádná zahrada, více času na koníčky. Ten, kdo bydlí v nájmu v bytě, neřeší zahradu a bydlení, naopak mu zbývá spousta času na své koníčky, ať už jsou jakékoliv.
  • Žádné velké výdaje. Sice musíte platit nájemné, ale nepotřebujete sehnat najednou několik milionů. Platíte si měsíčně za bydlení, ale nic víc. Nejste zadlužení. Nebydlíte ve svém, ale jste svobodní.

Bydlení v nájmu je jednoduše plnohodnotná alternativa k bydlení ve svém. Někdo potřebuje mít vlastní bydlení se všemi výhodami a nevýhodami, jiný zase bere nájemní bydlení jako nejlepší variantu. Není na tom nic špatného, a i v Česku se na nájemní bydlení lidé začínají dívat jako na volbu a ne jako na selhání.

23.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

remax delux křenová 40 brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.