RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Byt musí být před prodejem perfektně uklizený

Když chceme prodávat byt nebo i rodinný dům, je jasné, že je potřeba jej důkladně uklidit. V praxi se však až překvapivě často stává, že byty moc uklizené nejsou. Když si pak potencionální zájemce během prohlídky všímá drobků, pavučin, prachu nebo jiných nečistot, není to dobrý start. Zájemce si pak může myslet, že budou zanedbané i jiné části bytu, a vůbec ho to může od nákupu odradit.

Je jasné, že když v bytě stále bydlíme, navíc máme děti, pak není dost dobře možné mít byt pořád uklizený jako ze škatulky. Pro některé prostě úklid není priorita. Obecně však platí, že při prodeji nemovitosti by úklid prioritou být měl. Pečlivě neuklidit je zbytečná a jednoduchá chyba. Perfektní úklid vám totiž s prodejem dost pomůže.

Najměte si profesionály, nebo aspoň pozvěte kamarádku

Když už v bytě nebydlíte a jen jej pronajímáte, pak si můžete na úklid pozvat profesionální úklidovou firmu, která byt perfektně uklidí do posledního detailu. Další variantou je pozvat si na pomoc kamarádky, rodinu nebo kohokoliv, kdo vám s úklidem pomůže. Důležité je uklidit podlahu, umýt okna, utřít veškerý prach, otřít nábytek, umýt koupelnu a WC apod. Ať je byt nablýskaný a připravený k prodeji.

Pomůže i homestaging

K úklidu patří také profesionální příprava nemovitosti k prodeji, tzv. homestaging. Můžete si zaplatit homestaging, kdy vám profesionální firma pomůže co nejlépe připravit byt tak, aby se v něm potencionální kupci dobře cítili. Jde o uspořádání nábytku, doplňky, a celkově o to, ať vypadá byt elegantně, a kupující si lehce představí, že v bytě spokojeně žije. Dlouhodobé statistiky realitních kanceláří ukazují, že majitelé, kteří home staging využili, získali až o 15 % vyšší kupní cenu, což rozhodně není málo.

10.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.