RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Bytů k pronájmu přibývá, je těžší byt pronajmout

Současná koronavirová situace má dopad prakticky na všechny. Ani realitní trh není výjimkou. Jedním z důsledků této krize je skutečnost, že je v nabídce mnohem více bytů k pronájmu. Důvodů je hned několik. Tím hlavním je to, že lidé, kteří pronajímali byty krátkodobě například přes Airbnb turistům, přešli na hledání klasických dlouhodobých pronájmů. Bytů k pronájmu tak opravdu po celé České republice přibývá a pronajmout nemovitost je čím dál těžší.

Vítězí „normální“ ceny

Abyste byt bez problémů pronajali, je moudré netlačit s cenou na pilu. Konkurence je velká a teď není nejlepší čas zkoušet šroubovat ceny, protože je nabídka bytů k pronájmu v současné době vyšší než poptávka po nich. Logicky tak najdou nájemníky ti, kteří nabízejí pronájem za férovou a oboustranně přijatelnou cenu.

Důležitější než samotná cena je spolehlivost nájemníků. Ideální je najít někoho, kdo bude slušný, bude platit včas a je zde vidina toho, aby ve vašem bytě bydlel dlouhodobě. Určitě dobře vybírejte, s tím vám může pomoci i zkušená realitní kancelář.

Běžná kauce jsou dva měsíční nájmy

Ani v této době se nemění zvyklost požadovat po nájemnících kauci. Obvykle se v Česku pohybuje mezi 1 a 3 měsíčními nájmy, optimální jsou dva měsíční nájmy. Tím, že nájemník zaplatí kauci, alespoň ukáže, že má nějaké platební prostředky v záloze, a vy tak máte hned na začátku určitou pojistku.

Když spěcháte, oslovte realitní kancelář

Až budete hledat nájemníky, nejspíše oslovíte své známé, případně vytvoříte sami inzerát, který budete sdílet na realitních serverech, případně na Facebooku. Když však chcete někoho najít co nejrychleji, rozumné je oslovit realitní kancelář, která vám s hledáním spolehlivého nájemníka pomůže. Přece jen makléři se pohybují v branži každý den, takže mají způsoby, jak nájemníky rychle zajistit.

21.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.