RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Byty s balkónem se prodávají lépe

Když se zeptáte, jaké byty se prodávají nejlépe, odpověď je jasná – byty s nějakým bonusem. Tím bonusem může být balkón, lodžie, ale i sklep, parkovací místo nebo dokonce předzahrádka. Za byt s balkónem lidi zaplatí i výrazně více peněz než za srovnatelný byt bez balkónu. Rozdíly v ceně se pohybují až v řádech statisíců korun. Důvod je jasný. Díky balkónu máte další místo navíc, můžete sedět na čerstvém vzduchu, a když si ho necháte zasklít, získáváte navíc téměř plnohodnotný pokoj, což ocení hlavně majitelé menších bytů.

Spousta starších lidí v dnešní nejisté době s koronavirem raději zůstává doma, a balkón je pro ně jediným místem, kde tráví čas na čerstvém vzduchu. Obzvláště senioři to ocení. Kromě toho na balkóně se dají pěstovat květiny či menší plodiny, můžete tam sušit prádlo, aniž byste si zvlhčovali byt, dají se tam odkládat různé věci. K tomu je také dobrý sklep, který nepatří ke každému bytu. Dá se brát také jako bonus. Když k bytu spadá předzahrádka nebo parkovací místo, je to už docela luxus, rozhodně to není běžné. Takové byty se prodávají ještě lépe.

Za byt s balkónem dostanete i vyšší nájem

Když má byt balkón nebo lodžii, můžete si říct o vyšší nájem. Máte proti jiným bytům nespornou výhodu. Byty s balkónem jsou mezi nájemníky preferovanější, a věřte tomu, že jsou ochotni za takový byt zaplatit o něco více. Budete si mezi zájemci vybírat.

Když budete chtít byt s balkónem prodat, opravdu si můžete říct o několik set tisíc korun více, než kdybyste prodávali stejný byt bez balkónu. Oslovte osvědčenou realitní kancelář, která vám s prodejem bytu pomůže. Můžete využít i homestaging, což je příprava bytu k prodeji. Ta zahrnuje i úpravu balkónu tak, aby vypadal elegantně. Nakonec to může být právě balkón, který zájemce přesvědčí o koupi právě vašeho bytu!

1.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

prodej bytů v Brně remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.