RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Častý scénář: Samoprodejci se nedaří nemovitost prodat, dům nakonec prodá realitka

Možná to znáte z vlastní zkušenosti, každopádně to potvrzují prakticky všichni makléři. Velmi často vypadá v České republice prodej nemovitosti tak, že majitel chce prodávat bez realitky (nechce platit provizi), ale prodej se táhne a nedaří, tak po čase osloví realitní kancelář. Ta pak ve většině případů nemovitost skutečně prodá. V tomto článku se podíváme, jaký má tento prvotní přístup hlavní nevýhody.

Proč se nemovitost nepodařilo prodat

To, že se nemovitost nepodařilo majiteli prodat, může mít více důvodů. Tady jsou ty nejčastější:

  • nastavení špatné ceny
  • nemovitost nebyla dobře připravena
  • amatérské fotky a neefektivní inzerce
  • neznalost právního postupu při prodeji
  • celkově chybějící know-how
  • neprofesionální jednání se zájemci

Pravděpodobná je kombinace výše uvedených chyb. Je to celkem logické, protože člověk nemůže být odborník na všechno a realitní kanceláře se přesně na prodej nemovitostí specializují.

Nemovitost už má negativní nálepku

Když takovou nemovitost dostane konečně do ruky realitní makléř, může (snad) všechno napravit. Vytvoří společně s majitelem profesionální prezentaci, možná udělá home-staging (příprava nemovitosti k prodeji), určí vhodnou prodejní cenu a hlavně inzerát dostane k opravdovým zájemcům.

Nevýhodou však je, že nemovitost už může mít negativní nálepku (je zprofanovaná). Dlouho se neprodala, jednání majitele bylo neprofesionální, snižuje se cena apod. Toho si někteří zájemci mohou všimnout i v případě, že už se nemovitost nabízí v jiném hávu. Přesto je to lepší varianta, než pokračovat v prodeji sám a třeba zbytečně přijít o další peníze.

22.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář remax z brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.