RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Celoroční bydlení v chatě

V dnešní době je pro spousty rodin prakticky nemožné postavit si vlastní rodinný dům. Když už máte pozemek a chcete si postavit běžný rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu, vyjde vás to třeba na 4 miliony korun. Když nedědíte nebo nepocházíte z bohatší rodiny, kde na to máte vzít? A přesto ve svém chtějí bydlet i rodiny, které se k tolika milionům nedostanou. Bydlet v nájmu celý život není ono, takže si buď koupí menší byt, nebo mohou hledat alternativy. Jedna z nich je celoroční bydlení v chatě.

Proč bydlet v chatě

Pojďme se podívat, proč někteří lidé bez ostychu bydlí celoročně v chatě:

  • Levné pořízení. Koupit si nemovitost je finančně extrémně náročné. Když však kupujete pozemek s chatou, už to nebude tak hrozně drahé, ale samozřejmě záleží na lokalitě.
  • Možnost levné rekonstrukce. Možná i nějakou chatu vaše rodina vlastní. Můžete se domluvit na pronájmu od rodiny, nebo je prostě požádat, že byste tam dlouhodobě bydleli a chatu opravili. Podpora rodiny je důležitá, možná vás takto podpoří. A chatu si můžete postupně rekonstruovat.
  • Blízko přírodě. Chaty se obvykle staví v přírodě. To má své výhody i nevýhody. Blízkost přírody, čistý vzduch, ticho a klid na jedné straně, horší dostupnost, daleko do práce i za kulturou na straně druhé. Volba už je na každé rodině, ale vlastní bydlení je neocenitelné.
  • Chata se zahradou. Chaty mívají často i zahradu. Záleží na tom, jak je velká, a v jakém je stavu, ale vlastní zahrada může být skvělý koníček i místo, kde se vyřádí děti a rodiče si tam odpočinou.
  • Konečně ve svém! Možná sníte o velkém novém rodinném domě, ale bydlet ve vlastní chatě může být nakonec taky skvělé. Nejlepší je totiž to, že budete bydlet konečně ve svém.

Velký výběr různých chat

Když nemáte vlastní chatu a uvažujete o její koupi, základem je vybrat lokalitu. Chaty jsou prakticky všude a je jich v nabídce realitních kanceláří spousta. Ideálně oslovte zkušenou a spolehlivou realitní kancelář, která vám pomůže s výběrem a bezpečně vás provede kompletně celým procesem nákupu nemovitosti.

19.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.