RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Ceny malých bytů rostou

Malé byty hlavně ve velkých městech jsou stále oblíbenější. Jejich ceny stále rostou, v poměru k velikosti rostou výrazněji než ceny větších bytů. Důvodů je hned několik, ale ten hlavní je skutečnost, že v České republice přibývá tzv. single domácností. Podle statistik je v současné době domácností s jediným člověkem už více než třetina. A toto číslo nejspíše ještě poroste. Zajímavé je, že například v roce 2001 takto žilo pouhých 15 % lidí.

Singles – sólo život ve vlastním bytě

V dnešní době spousta mladých lidí, řekněme nejčastěji ve věku 25 – 45 let žije sama ve vlastním bytě. Tito „mladí“ lidé se rozhodli žít bez partnera (z různých důvodů) a logicky shánějí jen malé byty. Tito singles se stěhují do měst, kde je lepší práce, více možností kulturního vyžití, i více dalších mladých lidí. Je to v podstatě celosvětový trend, obzvláště v západním světě. Mladí lidé namísto rodiny často budují kariéru a soustředí se na vlastní zájmy. Na světě žije dokonce bez partnera cca polovina všech lidí. Tento trend logicky souvisí se socioekonomickým vývojem, emancipací a individualismem.

Developeři stavějí malé byty

Jak je ze statistik patrné, nárůst singles reflektují také developeři, kteří stavějí nové menší byty. Singles jsou navíc zajímaví tím, že často preferují důraz na design, jsou ochotni investovat do bydlení a vlastně touží po stylovém bydlení. A developeři ve městech jim vycházejí vstříc. Singles ve velkých městech mnohdy tvoří až 50% klientely developerů.

Spolupracujte s realitkou

Jestliže sháníte nebo prodáváte malý byt v Praze, Brně nebo jiném velkém městě, nejlepší je oslovit spolehlivou realitní kancelář, která vám pomůže nejen s prodejem, ale i s výběrem a nákupem bytu. Zkušený makléř vám pomůže vyjednat co nejlepší cenu a provede vás bezpečně celým prodejem či nákupem malého bytu.

21.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.