RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Chcete bydlet na Vysočině?

Chystáte se přestěhovat z města do přírody? V srdci České republiky leží Vysočina, region s čistou přírodou, levnými nemovitostmi, ale horší dopravní dostupností. Přesto Vysočina láká stále více hlavně mladých rodin. Vychovávat děti poblíž přírody a daleko od ruchu velkoměsta je lákavé. Navíc zde opravdu seženete nepoměrně levnější nemovitosti.

Starý dům s velkou zahradou

Mít dům s velkou zahradou je snem jen některých lidí, hlavně těch aktivních. Zahrada totiž znamená práci navíc, ale může to být i ten nejlepší koníček. Na Vysočině seženete spoustu starých domů, které vyžadují rekonstrukci, ale je k nim velká zahrada se vzrostlými stromy. Taková stará zahrada je nesrovnatelná se zahradami, které vznikají v tzv. satelitních městečkách poblíž velkých měst „na zelené louce“. Má svého ducha a navíc je finančně dostupná.

Proč na Vysočinu

Pojďme se podívat, proč se nejčastěji lidé na Vysočinu stěhují. Hlavní motivace bývají dvě. Jsou to levné nemovitosti a blízkost přírody. Na Vysočině opravdu seženete nemovitosti za zlomek toho, co ve velkých městech. A příroda bude všude okolo vás. Krásné lesy, louky, čistý vzduch a celkově čisté prostředí. Na Vysočině ani není tolik polí, stále jsou zde louky a lesy. Chybí tady ruch a shon, naopak je zde možnost najít tolik ceněný klid.

Práce z domova

Když máte práci v Praze nebo v Brně, pak je to horší s dostupností. Představa, že byste každý den dojížděli do města, není nic moc. V dnešní době je však stále běžnější, že lidé pracují alespoň částečně z domova. Home office je pravděpodobně i hudbou budoucnosti, takže bude stále přibývat lidí, kteří nepotřebují za prací dojíždět.

Nevýhodou života na Vysočině je logicky horší dostupnost. Jestli vám bude chybět každodenní kultura velkého města, pak se asi na venkov nestěhujte, ale faktem je, že když sednete do auta, za kulturou můžete občas dojíždět. Pro mnohé je to lepší, než dojíždět za přírodou.

11.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.