RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Chcete být odhadce nebo makléř?

Odhadci nemovitostí a makléři hrají na stejném hřišti. Oběd dvě profese se musejí vyznat ve světě nemovitostí, často se tyto profese i prolínají. Makléř může být zároveň odhadce a naopak. Když se však podíváme na obě profese blíže, je v nich docela velký rozdíl.

Odhadce nemovitostí pracuje sám

Odhadce nemovitostí v zásadě řeší jen oceňování nemovitostí. Musí se vyznat v tom, jak se odhad ceny nemovitosti dělá, zná různé způsoby oceňování a jeho práce nejčastěji spočívá v tom, že na počítači zpracovává informace o nemovitosti, jejíž cenu odhaduje. Začne to tím, že osobně zajede na prohlídku nemovitosti, poznamená si všechny možné informace a dále pak pracuje samostatně ve své kanceláři. Výsledkem je pak kvalifikovaný odhad nemovitosti, za který dostane předem danou sumu peněz (v řádech tisíců korun).

Makleřina je pestřejší

Oproti tomu realitní makléř má mnohem větší záběr, dělá více činností a jeho práce vypadá na první pohled zajímavěji. Jedná s různými lidmi, pracuje na počítači, jezdí na prohlídky, telefonuje a vůbec je jeho práce o dost pestřejší. Odměna za prodanou nemovitost je pak obvykle v řádech desetisíců/statisíců korun. Na druhou stranu nikdy neví, kdy nemovitost prodá nebo pronajme, jeho příjmy jsou spíše nárazové. Odhadce to má přesně naopak, za každý odhad dostane jasně danou sumu.

Jaký jste typ člověka vy? Která profese by vás bavila více? Kreativnější práce makléře nebo spíše introvertská a precizní práce odhadce?

2.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.