RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Chcete se přestěhovat na stará kolena na chatu?

Spousta lidí si plánuje, že se na důchod přestěhuje pryč z velkoměsta, ideálně někam do přírody, na chatu, kde budou mít jen svou malou chatu, zahrádku, klid a čistý vzduch. Podle statistiků to plánuje v podstatě každý čtvrtý člověk. Otázkou je, komu taková změna nakonec vyhovuje, protože představy jsou jedna věc a realita pak věc druhá.

Topení, elektřina, opravy

Když jste bydleli celý život v bytě, je jasné, že chata nebo chalupa je úplně jiný typ bydlení. Velmi často je tady dražší vytápění, není zde takový luxus, nemusí téct teplá voda, nebo je potřeba ji ohřívat, budete nejspíš muset občas řešit různé opravy a celkově do chaty investovat. To se dá zase brát ze dvou stran, někomu to dokonce vyhovuje, protože najednou má - co na práci a cítí se tady lépe než v bytě, kde není potřeba se téměř o nic starat.

Lékařská péče daleko, kultura daleko

Dalším problémem může později být i to, že ve městě je jednoduše lepší a hlavně dostupnější lékařská péče. Když bydlíte na chatě či chalupě, lékařská péče je daleko. To platí i pro další výdobytky města, hlavně tedy pro kulturu či sport. Přesto to není neřešitelné, za kulturou můžete občas jezdit, což je příjemné zpestření.

Pozitiva - klid, čerstvý vzduch a změna

Abychom jen neodrazovali od stěhování na venkov. To, co lidi k bydlení na chatě táhne, je klid a odpočinek od ruchu velkoměsta, čistý vzduch a příroda, lesy, rybníky, houby a noční hvězdná obloha, kterou z města tak dobře neuvidíte. Když máte rádi zahradničení, pak můžete spoustu času trávit na své zahrádce. V neposlední řadě může být velkým pozitivem změna. Změna v lidech vyvolává různé pocity, ale pro mnohé z nás je to impuls do života, který občas potřebuje každý.

21.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.