RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Cizinci kupují v Brně spoustu nemovitostí

Když prodáváte nemovitost, hodí se ji nabídnout i cizincům. Obzvláště ve velkých městech cizinci české nemovitosti běžně kupují. Statistika uvádí, že v Praze je to více než 20% nemovitostí, v Brně je to o něco méně, ale stále se jedná o velkou skupinu potencionálních zájemců. Navíc se stává, že jsou cizinci ochotni zaplatit i vyšší cenu, než byste čekali.

Cizinci nejčastěji kupují novostavby nebo i starší byty v pěkných lokalitách jako investici. V Brně pracuje spousta odborníků ze zahraničí a dalších cizinců, kterým se tady líbí a chtějí si pořídit bydlení. Nebo se jim prostě vyplatí koupit byt než si jej dlouhodobě pronajímat. V Brně nakupují z cizinců nejčastěji nemovitosti Slováci, Vietnamci, Rakušané, Rusové i Italové. Česko je atraktivní lokalita, bezpečná a svobodná země uprostřed Evropy. A Brno je ideální město, není to taková džungle jako Praha, nedaleko je kosmopolitní Vídeň, navíc je tady relativně klid. V neposlední řadě jsou zde nemovitosti ve srovnání se západními metropolemi o něco levnější.

Jak nemovitost cizincům nejlépe nabídnout

Největší zájem je o byty. Logicky je potřeba inzerovat ve více jazycích (angličtina, němčina, ruština, italština, španělština …). Navíc je dobré dostat inzerát i do komunity, kam se cizinci dostanou. V tom vám může pomoci právě zkušená a hlavně schopná realitní kancelář. Samozřejmě nejlepší je, když se jedná o celosvětovou značku, kterou cizinci bezpečně znají, a mohou jí důvěřovat. Například REMAX to má vyřešeno tak, že se nabídka okamžitě zobrazí všem makléřům a kancelářím po celém světě, běžně tak prodáváme nemovitosti cizincům. Makléři mohou cílit vyloženě na zahraniční investory a zároveň nabízet nemovitost i klasickou cestou. Každopádně se vám při prodeji nemovitosti cizinci bude spolupráce s realitkou hodit.

Když chcete nemovitost prodávat sami, pak vytvořte inzeráty alespoň ve dvou jazycích, v češtině a v angličtině. Už tím dáváte najevo, že jste ke komunikaci s cizinci vstřícní.

V dnešní době se někteří lidé kontaktu s cizinci spíše vyhýbají, ale co se týká vaší šance prodat výhodně nemovitost, byla by škoda opomíjet tuto finančně zajímavou skupinu potencionálních investorů.

9.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.