RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co dělat, když nemůžete dlouho prodat nemovitost

Když se ocitnete v situaci, kdy se vám delší dobu nedaří prodat nemovitost, máte spoustu možností, jak to změnit. Ať už prodáváte nemovitost sami, nebo jste její prodej svěřili realitní kanceláři, vždy můžete se situací něco dělat. A nemusí to být hned snižování prodejní ceny. V tomto článku se podíváme na 5 kroků, kterými můžete prodej své nemovitosti podpořit:

  • Oslovte realitní kancelář. Jestli prodáváte vlastní nemovitost sami, možná je načase začít spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří. Připraví lepší prezentaci, dostane inzerát k více zájemcům, a celý prodej dotáhne do úspěšného konce.
  • Vyměňte makléře či realitku. Když už s realitní kanceláří spolupracujete, ale nemovitost se stále neprodává, možná je čas vyzkoušet něco nového. Zkuste sehnat schopnějšího makléře nebo osvědčenou realitní kancelář. Taková změna může být nakonec klíčová.
  • Změňte prezentaci nemovitosti. V dnešní době lze nemovitost prezentovat na absolutně profesionální úrovni. Začíná to profi fotografiemi, pokračuje pak přehledným půdorysem, videoprohlídkou, 3D vizualizací nebo virtuální prohlídkou.
  • Investujte do přípravy nemovitosti. Když se nedaří nemovitost prodat, můžete investovat do home stagingu, což je profesionální příprava nemovitosti k prodeji. K tomu patří i vhodné úpravy zahrady, ideálně s pomocí profesionální zahradnické firmy. Takto zaujmete nové zájemce a můžete uvažovat i o zvýšení ceny.
  • Snižte cenu. Nejméně populární, ale prakticky nejúčinnější krok, je snížení prodejní ceny. Možná jste cenu opravdu přestřelili. Poraďte se o tom třeba i jen nezávazně se zkušeným makléřem, a v případě nutnosti cenu rozumně snižte.

Prvním krokem je oslovit spolehlivou realitní kancelář nebo konkrétního makléře, a nezávazně se o celé situaci pobavit. Takový několikaminutový pohovor může váš pohled na situaci dost výrazně změnit. Určitě se vám vyplatí, a vězte, že za úvodní konzultaci prakticky nikde nic neplatíte!

7.7.2020

realitní kancelář remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.