RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co dělat, když zdědím byt po babičce

Když zdědíte byt po babičce nebo i po někom jiném, pak máte spoustu možností, jak s ním naložit. V tomto článku se podíváme na čtyři nejčastější varianty, které dědic s bytem udělá.

  • Do bytu se přestěhovat a bydlet v něm. Když bydlíte v nájmu nebo u rodičů, je přestěhování se do bytu po babičce logická varianta. Nemusíte platit nájem nebo se konečně osamostatníte. Co budete dělat s bytem za pár let je už na vás.
  • Byt rychle prodat. Když potřebujete peníze a byt nechcete pronajímat ani v něm bydlet, pak je jasnou volbou jeho prodej. Když budete spolupracovat s šikovným makléřem, byt rychle prodáte. V současné době jdou byty hlavně ve velkých městech na dračku, takže by s prodejem neměl být problém.
  • Byt pronajímat. Když máte vyřešeno vlastní bydlení a byt nechcete prodávat, pak je logická možnost byt pronajímat. Může v něm bydlet někdo z rodiny, nebo klasický nájemník. Získáte tak pasivní příjem navíc.
  • Byt rekonstruovat a pak jej prodat či pronajímat. Další variantou je do bytu investovat a rekonstruovat jej. Záleží samozřejmě na tom, jaké máte s bytem plány, ale rekonstrukce je investice, která se vám například v případě prodeje bytu vrátí. Když chcete byt pronajímat, možná bude rekonstrukce dokonce nutná, záleží na tom, v jakém stavu byt je.

Jestli budete mít v úmyslu byt prodat nebo jej pronajímat, můžete spolupracovat s realitní kanceláří, která vám zajistí výhodný, rychlý a bezproblémový prodej, případně vám sežene i spolehlivé nájemníky.

9.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.