RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co dělat se starou chalupou

Máte starou chalupu a uvažujete, co s ní? Máte v podstatě 4 základní možnosti - prodat ji, udržovat ji, rekonstruovat ji nebo ji zbořit a postavit novou. Varianta, kterou zvolíte záleží na spoustě faktorů. Především na vašich plánech a finančních možnostech, ale také na jejím stavu, lokalitě, velikosti pozemku apod. V tomto článku se podíváme na všechny 4 možnosti.

Chalupu prodat

Jednoduchá varianta, která vás při spolupráci s šikovnou realitní kanceláří nebude stát ani moc času a energie. V dnešní době se chalupy a další rekreační objekty prodávají velmi lehce a za slušné peníze. Stačí oslovit zkušeného makléře a vše rychle domluvíte. Možná chalupu neprodáte během měsíce, ale do půl roku by měla být prodaná bez větších problémů.

Investovat do rekonstrukce

Když si chcete chalupu nechat, nebo si říkáte, že ji třeba prodáte později, nabízí se možnost rekonstrukce. Rozsah rekonstrukce logicky záleží na stavu chalupy, ale ideální je začít střechou. Když máte opravenou střechu, můžete se pustit i do dalších větších akcí - nové podkroví, nový kotel na vytápění, rekonstrukce podlah, nová okna, fasáda... Záleží na tom, kolik chcete do chalupy investovat, a jaké s ní máte plány.

Chalupu zbourat a postavit novou

Když patří k chalupě krásný pozemek a líbí se vám i lokalita, možná uvažujete o tom, že starou chalupu zbouráte a postavíte novou stavbu. Nemusí to být zrovna chalupa, může to být regulérní rodinný domek k trvalému bydlení, nebo třeba menší chata. To už samozřejmě záleží jen na vás a vašich plánech.

Chalupu jen udržovat

Další variantou je chalupu nechat tak, jak je, a pouze ji udržovat. Nemusíte tady investovat téměř nic a chalupu můžete využívat jen k rekreaci. K tomu je logicky potřeba, aby byla ve slušném stavu a dalo se v ní bydlet. Stará chalupa může být místem, kam se sjíždí rodina, a udržování chalupy je ta nejpřirozenější varianta, jak chalupu bez investic nadále využívat.

28.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.