RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co se děje s inflací?

Českou ekonomiku i v závěru loňského roku trápila vysoká inflace, konkrétně její prosincová hodnota činila 15,8 %. Dobrou zprávou je, že trend inflace se již otočil a v příštích měsících bude docházet k jejímu poklesu. V oblasti cen pohonných hmot to vypadá, že již došlo ke stabilizaci a vrátli jsme se na hladinu před invazí Ruska na Ukrajinu. U energií by se ceny měly díky zastropování státem ustálit velmi rychle a v budoucnu lze očekávat jejich pokles. Bohužel ceny paliv a energií se velmi výrazně propsaly do cen potravin, které nás budou ještě nějaký čas trápit. U této kategorie nelze již výrazněji omezit spotřebu jako v jiných oblastech.

Podíváme-li se na výslednou roční inflaci za rok 2022, tak její hodnota činí 15,1 %. Pro názornost uvádíme níže tabulku s hodnotami inflace za posledních 10 let.

Co k tomu dodat? Snad jen to, že si všichni přejeme, aby se budoucí číslo inflace za rok 2023 přiblížilo co nejvíce k hodnotám před rokem 2022.

5.2.2023

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.