RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co si pohlídat při koupi garáže

Když chcete koupit samostatně stojící garáž, je pro vás logicky nejdůležitější lokalita. Abyste to neměli z garáže daleko domů. Kromě lokality je však potřeba pohlídat si hned několik věcí. Ideální je probrat nákup s místním makléřem, který vám poradí a nákupem nemovitosti vás bezpečně provede. Pojďme se podívat, na co se při koupi garáže zaměřit a co si pohlídat:

  • Celkový stav garáže. Když kupujete garáž, asi nepočítáte s tím, že byste hned investovali do její rekonstrukce. Garáž by měla začít okamžitě sloužit. Na prohlídce si dobře prohlédněte stěny garáže, jestli tam nejsou praskliny nebo vlhkost.
  • Elektroměr. Zjistěte si také, jak je to s měřením energií, jestli má garáž vlastní hodiny nebo jsou společné pro více garáží. Dříve bylo běžné, že byly jedny hodiny společné pro celý blok garáží, dnes chce každý vlastní měřidlo.
  • Velikost garáže. Základní parametr je samozřejmě velikost garáže. Bude vám stačit? Podívejte se, jak se zavírají vrata, jestli pod strop nebo na stěnu nebo nějak jinak. Vejde se vám do garáže auto tak, abyste mohli v pohodě otevírat dveře?
  • Zabezpečení garáže. Celkové zabezpečení garáže je hodně důležité, protože garáže nebývají extra hlídané. Když jsou v garážových vratech ještě dvířka, musí mít spolehlivý zámek, chce to kvalitní garážová vrata, případně i jednoduchý bezpečnostní systém.
  • Kvalita garážových vrat. Zkontrolujte i funkčnost garážových vrat, kdyby se do garáže chtěl někdo vloupat, určitě to bude právě přes garážová vrata. Tady je možné investovat i do nových vrat, když je to potřeba.
  • Byrokracie kolem nákupu. Na závěr je nutné si pohlídat byrokracii kolem nákupu. Tady zase nejlépe pomůže makléř, ale i sami se můžete podívat do katastru, kdo garáž opravdu vlastní, jestli tam není nějaké věcné břemeno či jiné omezení vlastnických práv. Makléř vám také připraví jednoduchou kupní smlouvu a pomůže vše elegantně vyřídit.

27.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.