RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co takhle koupit apartmán v Chorvatsku?

Chorvatsko je pro spoustu z nás skvělá destinace, kde strávit dovolenou. Není to tak daleko, a hlavně moře je tam opravdu krásné. Uvažovali jste taky někdy o nákupu apartmánu v Chorvatsku? Jestli ano, pak je první krok oslovení české realitní kanceláře světové značky, která vám poradí a pomůže všechno vyřídit. Dobrou zprávou je, že občané České republiky i právnické osoby mohou kupovat chorvatské nemovitosti přímo.

V praxi se začíná tím, že najdete vhodnou nemovitost, kterou byste rádi koupili. Po nalezení vhodné nemovitosti se pak obvykle uzavírá rezervační smlouva nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní. Při podpisu této smlouvy se skládá dohodnutý rezervační poplatek. Ještě před uzavřením smlouvy budoucí kupní nebo smlouvy kupní musí kupující mít přidělené daňové identifikační číslo (OIB). V této fázi je extrémně důležité, aby někdo zkušený zkontroloval všechny dokumenty k nemovitosti.

Dalším krokem je pak podpis kupní smlouvy před notářem či právníkem a doplacení celé kupní ceny. Tady je potřeba mít účet u chorvatské banky a zaplatit v místní měně, tedy kunách. Tímto přechází i vlastnictví nemovitosti na kupujícího. Realitní kancelář pak zajistí podání žádosti na zápis nového vlastníka do katastru nemovitostí. Samotný zápis do katastru většinou trvá několik měsíců.

V Chorvatsku je potřeba si dát pozor na to, že spousta chorvatských nemovitostí nemá stavební povolení, některé stojí mimo stavební pozemky a v rozporu s územním plánem. Tady by měla pomoci právě realitní kancelář a člověk, který zná místní trh. Chorvatské úřady v současné době velmi tvrdě postupují vůči stavbám, které byly postaveny bez povolení, většinou je odstraňují a likvidují na náklady vlastníka černé stavby.

1.9.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.