RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Díky technologiím se v současné době prodává nejvíce nemovitostí přes RK v historii

Realitní kanceláře vždycky zprostředkovávaly velké procento všech transakcí na realitním trhu. Přesto byla Česká republika vždy zemí, kde se spousta nemovitostí prodávala svépomocí. Obecně platí, že v Evropě a západním světě se naopak drtivá většina obchodů s nemovitostmi děje přes realitní kanceláře. Tento trend už se projevuje i u nás a to i díky technologiím. Češi zůstávají stejní a pořád je zde spousta spekulantů a nedůvěřivců, kteří nechtějí platit provize realitce, a raději prodávají sami. Statisticky však prodají za méně, než kdyby prodej svěřili makléři. Ale o tom si napíšeme někdy příště.

Technologie v oblasti prezentace nemovitostí šly hodně dopředu a to, co dnes nabízejí realitní kanceláře, si svépomocí uděláte těžko. Realitní kanceláře používají následující:

  • Profesionální fotografie. Bez profi fotek už se dnes prezentace neobejde. Když prodáváte sami, musíte zaplatit skvělého fotografa nebo mít amatérské fotky.
  • Virtuální prohlídky (videoprohlídky). Běžné jsou také virtuální prohlídky, kdy klienti nemusí na prohlídku osobně a přijdou jen tehdy, když mají skutečný zájem.
  • Půdorysy. K představě o nemovitosti se hodí jednoduchý půdorys, kdy je v kombinaci s fotografiemi jasné, jak nemovitost vypadá.
  • Fotky a videa z dronů. Hlavně při prodeji pozemků se používají drony tak, abyste si představili, o jakých pozemcích v krajině se jedná. Dokonce se na místě již virtuálně promítá budoucí dům!
  • 3D virtuální prohlídky Matterport. Toto je taková vylepšená 3D prohlídka, kdy má prohlížející pocit, jako by byl opravdu v dané nemovitosti. Může si celou nemovitost prohlídnout pohybem myší atp.

 

Kvalitní technologie prodává!

Technologie pomáhají zaujmout zájemce, šetří čas tím, že na prohlídku přijdou jen skuteční zájemci, pomáhají také představit nemovitost z té nejlepší stránky. Máte-li amatérskou prezentaci, je velká pravděpodobnost, že prodáte později a za méně peněz. Ve výsledku se tedy určitě vyplatí spolupracovat se zkušenou a férovou realitní kanceláří.

7.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

3D prohlídky Matterport v brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.