RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Dobrý makléř se vždy vyplatí

Pokud prodáváte nebo kupujete nemovitost...

jako první otázku určitě řešíte, zda to zvládnete sami nebo si necháte pomoci od realitního makléře. I když se to na první pohled nezdá, proces prodeje i koupě nemovitosti je celkem složitý a dobrý odborník se v tomto případě vždy vyplatí. dobrý realitní makléř navíc dokáže vyřešit i složité situace, které se zdají beznadějné. přinášíme tři příběhy, kterak makléři realitní společnosti re/max dokázali svým klientům pomoci ve zdánlivě neřešitelných situacích.

dobrý realitní makléř se vyplatí

 

Pomoc v časové tísni

Před nedávnem jsem prodávala nemovitost. Prodej probíhal ve velmi vypjaté situaci. Mladá rodina s dítětem si koupila byt financovaný z části z hypotéky a část peněz si vypůjčila od rodičů. V dané lokalitě se rychle zabydleli a byli velmi spokojení. Po několika letech se ale situace zásadně změnila. Rodiče potřebovali peníze nečekaně vrátit, a to rychle. Mladá rodina se najednou ocitla nejen v časové tísni, ale i ve velmi složité situaci. Byt jim vyhovoval, stejně jako lokalita. Syn chodil nedaleko do školy a i rodiče měli poblíž svého domova práci a nechtělo se jim bydlení měnit. V této situaci mě oslovili, aby se mnou celou situaci zkonzultovali a rovněž abych jim pomohla nemovitost prodat. Měli jsme několik možností, ale většina z nich obnášela stěhování. Kromě toho bychom měli k dispozici jen omezené finance, takže nový byt by byl nejen menší, ale také v nevyhovující lokalitě. Zkusili jsme tedy inzerovat prodej bytu s podmínkou, že by v něm dále bydleli současní majitelé v nájmu. Zakrátko se nám opravdu podařilo celou situaci vyřešit. Za velmi příznivou cenu se podařilo byt prodat s podmínkou nájemního bydlení v tomto bytě pro moje klienty. Nakonec byli všichni spokojení: kupující měl solidního nájemníka, prodávající peníze pro rodinu zpět a měli bydlení, na které jsou zvyklí. Celá transakce tak dobře dopadla.

Tereza Vrzáková

 

Od zoufalství ke spokojenosti

Loni jsem řešila prodej bytu jedné starší paní, která po ovdovění upadla do exekucí. Tato paní našla svého manžela mrtvého v obýváku a následně byla nějakou dobu hospitalizována na psychiatrické klinice. A kvůli této hospitalizaci neplatila. Protože jejich manželství bylo bezdětné, neměla ani nikoho, kdo by jí v této situaci pomohl. Když se paní pak vrátila do svého bytu v Praze, družstvo domu, kde bydlela, ji chtělo kvůli neplacení vyhodit z bytu. V této situaci jsem tedy zasmluvnila byt na prodej, do družstva jsem byla domluvit výši dluhu, abych se s nimi domluvila, jakou částku dostanou, až se byt prodá. Zároveň jsem je trošku vychovávala, jak mohou vyhodit z bytu vdovu, která k dluhům přišla takovým způsobem. Nakonec se byt podařilo prodat a všechny tři exekuce uhradit. Musela jsem najít takové kupující, kteří přistoupili na smlouvu o smlouvě budoucí, aby uvolnili část peněz před předáním bytu, čímž se vymazaly exekuce a dluh u družstva, pak až byl možný přepis. Kupující měli trpělivost a také ohledy. Celkem prodej trval tři měsíce. Mezitím se podařilo kolegům z Dobříše sehnat pro paní byt nedaleko její kamarádky. Z prodeje pražského bytu se tedy uhradily nejen exekuce, ale i nový byt v Dobříši, a ještě klientce nějaké peníze na přilepšenou zbyly. Nutno podotknout, že paní je ve svém novém bytě velmi spokojená. Tento případ je ukázkovým příkladem toho, jak dobře funguje spolupráce velké realitní sítě, jako je RE/MAX.

Pavla Brychtová

 

Administrativně náročná transakce


Před časem mě oslovila maminka mojí kamarádky, že se rozhodla prodat nemovitost kousek za Prahou, kterou v současné době využívá již jen rekreačně, a vlastně ji zatěžuje tam jezdit a jen sekat trávu. Při prohlídce a kontrole stavu nemovitosti jsem zjistila, že hranice pozemku nejsou v souladu s aktuálním zápisem v Katastru nemovitostí. A to do takové míry, že část oploceného pozemku s vjezdem a vodárnou dokonce patří sousedovi, se kterým se moje klientka již léta nebaví, a mají spolu osobní spory. Zároveň ale také hranice pozemků s okolními sousedy neodpovídala současné katastrální mapě. Zapojila jsem se do jednání a zjistila, že rodiče sousedů a mojí klientky se před několika desetiletími dohodli na odprodeji části pozemku, který je v současné době oplocený mou klientkou a užíván s přesvědčením, že patří k nemovitosti. Bohužel nikdo na katastru nezapsal tuto změnu, a tak pozemek stále oficiálně patří sousedům. Po několikaměsíčním jednání, která zahrnovala řešení s geodetem, stavebním úřadem i obcí, která navíc také měla pozemky okolo nemovitosti a hranice jejich pozemků sousedily, jsme dospěli ke kompromisnímu řešení. Vypracovali jsme nový geometrický plán odpovídající aktuálnímu stavu, vyjednali jsme odsouhlasení všech zúčastněných stran, tedy sousedů, obce, stavebního úřadu i Katastru nemovitostí, a zajistili zápis do katastrální mapy a převodu předmětného pozemku na mou klientku, a to vše za minimálních investic. Následně jsem nemovitost prodala novým majitelům již ve stavu, který odpovídal skutečnosti. Celá transakce byla administrativně i časově velmi náročná a klientka byla moc spokojená, že se vše vyřešilo.

Tereza Vrzáková

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.