RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Dobrých stavebních pozemků je nedostatek

Mít dobrý stavební pozemek je to nejdůležitější. Lokalita je totiž daná, tu nezměníte. Dům můžete rekonstruovat, nebo si postavit zbrusu nový, ale pozemek zůstává. Když je pozemek malý, nezvětšíte ho, když je u cesty, ve svahu nebo má jinou vadu, těžko to budete měnit. I proto je výběr stavebního pozemku snad to nejdůležitější! A faktem je, že opravdu dobrých stavebních pozemků je nedostatek, což šponuje jejich ceny.

Ve městech není kde stavět

Například ve velkých městech často není moc kde stavět. A když už se tam stavět dá, vše zdržuje zdlouhavá byrokracie. V některých městech se zase čeká na schválení nového územního plánu (například v Brně), který by umožnil stavět i v dalších místech. Jednoduše ve městech je s pozemky mnohem větší problém než na venkově.

V atraktivních lokalitách jsou drahé pozemky

Město je jedna věc, ale je jasný rozdíl třeba mezi Prahou a Ostravou. Stejné je to i na vesnicích. Některé lokality jsou jasně atraktivnější než jiné. To také vytváří obrovské rozdíly v cenách stavebních pozemků. Cena logicky odráží nejen velikost a kvalitu pozemku, ale v neposlední řadě také atraktivitu dané lokality. Například ceny stavebních pozemků v některých částech velkých měst jsou astronomické. Naopak ceny stavebních pozemků někde v zapadlých vesnicích jsou oproti tomu až směšně nízké.

Nejlepší a nejlevnější pozemky daleko od měst

Když nemusíte bydlet ve velkém městě, vyplatí se poohlédnout po stavebním pozemku naopak co nejdále od města. Nejlevnější a zároveň skvělé pozemky můžete najít třeba na Vysočině, daleko od měst, v místech, kam se běžně lidé z Prahy nebo Brna nestěhují. Sice je to úplně jiný životní styl, ale má také své kouzlo. Život na vesnici je dnes oblíbenější než dříve i díky možnosti práce z domu, která je stále rozšířenější.

27.8.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.