RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Domy z kontejnerů

Největším odběratelem tohoto typu staveb jsou školská zařízení, neboť dokážou velmi rychle vyřešit problém s kapacitou. Dále to jsou kancelářské budovy, bytové domy pro drobné podnikání a podobně. Nevhodná je modulární výstavba pro vytváření velkých prostor bez sloupů, jako jsou sportovní haly nebo koncertní sály a podobně. Samostatnou kapitolou jsou rodinné domy. V poslední době vznikají právě i tyto stavby, i když zatím bychom jich v českých končinách napočítali pomálu. Největší výhodou kontejnerového bydlení je hlavně rychlost výstavby. Ve svém můžete bydlet už během několika týdnů. Kontejner je sám o sobě stavební jednotka, má stěny, stropy a podlahu. Hrubou stavbu lze tedy získat pouhým sestavením kontejnerů k sobě či na sebe. Pokud vám dům realizuje profesionální firma a doveze vám na pozemek již předpřipravené kontejnery, tzn. vyřezaná okna, základní vnitřní uspořádání a podobně, zabere kompletace jen pouhý jeden den a závěrečné práce proběhnou v řádu týdnů. Oproti klasickým domům je to opravdu markantní rozdíl, který strčí do kapsy i dřevostavbu.

Modulární bydlení

 

Cena i ekologické hledisko

Výhodou modulární výstavby je i pořizovací cena, i když úspora není až tak velká, jak by se na první pohled mohlo zdát. Výrazně levnější je pořízení hrubé stavby, ale za následující práce zaplatíte stejně jako u každého jiného domu. Jedná se o práce typu tvorby sádrokartonových příček, rozvodů, izolace a podobně. Skutečná výrazná úspora začíná v momentě, kdy začnete vrstvit kontejnery na sebe, tedy při vícepatrových realizacích. Kontejnery jsou běžně převáženy nad sebou až v počtu devíti a jedná se o velmi stabilní konstrukci – nemusíte se proto bát vytvořit dvou nebo třípatrový dům. Další nespornou výhodou je ekologické hledisko. Ve většině případů se k výstavbě používají vyřazené kontejnery. Jejich použitím tedy dojde k recyklaci a jejich opětovnému použití. Mezi výhody patří i originalita stavby a rovněž její snadné rozšíření. Kdykoliv tak můžete přidat další pokoje a stavbu rozšířit vrstvením kontejnerů.

Modulární neboli kontejnerové domy jsou vhodné i pro naše klimatické podmínky.

dům vhodný do našich podmínek

 

Nejdůležitější je výběr

Když už se člověk rozhodne pro kontejnerové bydlení, je naprosto zásadní vybrat si ten správný kus. A právě při jeho výběru číhají největší nástrahy. Vzhledem k tomu, že se používají již vyřazené kontejnery, je nutné vybrat si zkušeného a poctivého dodavatele. Buďte důslední při prohlídce kontejneru, především jeho vnitřku. Ověřte si historii dodavatele a jeho reference. Uvědomte si, že plánujete investici za nemalé finanční prostředky. Z tohoto důvodu je třeba si porovnat všechny aspekty nabídky. Nejlevnější okamžitá nabídka nemusí být nejlevnější či nejvhodnější nabídkou i v horizontu několika let. 

Modulární stavby mají mimo jiné jednu nenahraditelnou výhodu, a to tu, že tuto budovu můžete přemísťovat. Můžete ji tak prodat, podobně jako ojeté auto, jinému vlastníkovi bez vazby na pozemek, na kterém právě stojí. Zůstatková hodnota a kondice kontejnerové nebo modulární stavby by měla být výrazným jazýčkem vah při rozhodování o dodavateli. V dnešní době je kladen nemalý důraz i na ekonomiku provozu budov, zkontrolujte si, zda předložené hodnoty tepelných propustností jsou skutečné nebo pouze na papíře. Je také důležité zkontrolovat si kvalitu izolace, zvláště v našich klimatických podmínkách.

kontejnerový dům

Také luxusní stavby

Po sečtení všech výhod a nevýhod je jasné, proč jsou kontejnerové domy v zahraničí tolik oblíbené. Dá se však i z kontejnerů postavit luxusní, architektonicky povedený dům, nebo jsou kontejnery skutečně předurčeny pro bydlení typu sociálního? Názor, že modulární stavby nejsou hezké, je zcela mimo, protože to je stejné, jako kdybyste říkali, že cihelné domy, kvůli cihle, jsou nehezké. To, jak dům nakonec vypadá, není záležitost, jakou metodou výstavby je pořízen, ale jak ho architekt navrhl. Světové realizace a i naše realizace dokazují, že modulární výstavba je atraktivní, hezká, ekonomicky výhodná a šetrná k okolí. Z kontejnerů se dá postavit velmi luxusní bydlení. Důkazem jsou realizace ze světa, když zapátráte po zahraničním kontejnerovém bydlení na internetu, drtivá většina bude právě elegantních, sociálních řešení najdete poskromnu.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.