RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Doporučitelská provize - odměna za doporučení klienta

V realitách je běžné, že makléři a realitní kanceláře poskytují odměny za doporučení nových klientů. Tento systém doporučitelské provize je vzájemně prospěšný pro všechny zúčastněné strany. Když někdo doporučí makléři nebo realitní kanceláři nového klienta, a ten nakonec uskuteční transakci (například prodej nemovitosti), osoba, která klienta doporučila, obdrží určitou odměnu. Častým příkladem je poskytnutí procentuálního podílu z provize makléře, například 10%.

Doporučitelská provize má své výhody pro všechny zainteresované strany. Klient získává kvalitní služby od důvěryhodné realitní kanceláře, osoba, která doporučila klienta, si vydělá zajímavou odměnu a realitní kancelář získá nového spokojeného klienta. Takový systém motivuje lidi k doporučování realitních kanceláří a spokojený klient se v budoucnu může znovu obrátit na doporučenou kancelář v případě potřeby.

Doporučuje se jen spolehlivá realitka

Je důležité, aby osoba, která doporučuje realitní kancelář za doporučitelskou provizi, byla přesvědčena o její spolehlivosti a profesionálním přístupu. Doporučovat nespolehlivou nebo nekvalitní realitní kancelář by bylo kontraproduktivní. Je proto důležité pečlivě zvážit, koho doporučujete. Měli byste si také dohodnout podmínky doporučitelské provize předem, ideálně s výhledem do budoucna, tedy že budete kancelář doporučovat dlouhodobě. Pro vás je to příležitost k přivýdělku, zatímco pro realitní kancelář je to cenný zdroj nových klientů.

Doporučování klientů za provizi je běžnou praxí v realitním průmyslu. Je však důležité stanovit jasný rámec a podmínky pro tuto provizi. Základní podmínkou je, že provize se vyplácí pouze v případě, že doporučený klient využije služeb dané realitní kanceláře. Samotná provize se obvykle vyplácí po úspěšném dokončení obchodního případu.

18.6.2023

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.