RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Dřevěné stavby jsou stále oblíbenější

Dřevostavby se dnes stávají už plnohodnotnou alternativou ke klasickým zděným domům. Můžete si postavit srub, roubenku nebo jen obyčejnou dřevostavbu podle svých představ. Dřevostavby mohou být malé chatky, klasické rodinné domy nebo i velká sídla. Finančně to u dřevostaveb vychází podobně jako stavby z jiných materiálů. Obecně platí, že lidé volí dřevostavby hlavně kvůli přírodnímu materiálu a voňavému dřevu.

Sruby a roubenky

Nejznámější dřevostavby jsou sruby a roubenky. Sruby se staví z velkých kmenů, z kulatin. Při jejich stavbě je potřebná technologická přestávka (cca půl roku), během níž dřevo vysychá. Roubenka se dá postavit rychleji, bez takovéto pauzy. Při výběru hraje roli i lokalita – roubenky se hodí do tradičních vesnic, sruby zase spíše na samotu k lesu. Základem obou staveb je touha majitele k bydlení v poctivé dřevostavbě, kterou obě tyto stavby bezezbytku naplní.

Mobilní domy, chatky, maringotky

Ze dřeva se staví i velmi levné varianty bydlení. Mladí lidé, kteří se nechtějí extrémně zadlužit, často staví malé dřevěné domky, mobilní domy, kde není potřeba stavební povolení, nebo bydlí dokonce v dřevěných maringotkách. Je pravdou, že se jedná většinou o dočasné bydlení, ale v životě člověka jsou i taková období důležité. A dřevostavby tak splňují to, co mladí lidé potřebují.

Dřevostavby svépomocí

Se dřevem se dobře pracuje. Spousta lidí si staví menší i větší dřevostavby alespoň částečně svépomocí. Obzvláště v této době, kdy je i díky nepříjemnému kůrovci dostatek hlavně smrkového dřeva, jsou dřevostavby o něco levnější. Ze dřeva si lehce postavíte i malé stavby na zahradu – kůlny, pergoly, garáže, kurníky, zahradní domky apod.

Při nákupu dřevostavby je na místě její důkladná kontrola. Základem však zůstává lokalita. S výběrem a celým procesem nákupu nemovitosti vám pomůže zkušená a spolehlivá realitní kancelář.

20.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř křenová brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.