RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Dřevo, sláma, hliněné omítky…

Přírodní stavitelství je na vzestupu. Dřevostavby už jsou dnes úplně běžné, mnohé mladé rodiny staví dokonce ze slaměných balíků, na které dávají hliněné omítky. Dokonce i některé banky na takové stavby už poskytují hypotéky. Kromě dřeva či slámy se používá i konopná izolace, kameny a další přírodní materiály.

Hlavním důvodem použití přírodních materiálů překvapivě není nižší cena, protože třeba slaměné domy jsou díky pracnosti omítání možná ještě dražší než zděné domy. Nejčastější motivací postavit takový dům je práce s příjemnými přírodními materiály. Sláma je jednoduše příjemnější a zdravější než skelná vata.

Stavba svépomocí

U domů z přírodních materiálů je běžné, že si je lidé často staví z velké části svépomocí. Existují i firmy, které vám postaví „slamák“ na klíč, ale investoři se častěji kloní k tomu, aby si celou stavbu organizovali sami. Za pomoci přátel, brigádníků, někdy i tzv. workshopů, kde se na jejich domě učí stavět ze slámy jiní lidé, kteří uvažují o vlastním podobném domě. Ve výsledku však takový dům opravdu není nijak výrazně levnější.

Ekologická likvidace domu

Přírodní stavitelství má ještě jednu zajímavou výhodu. Když dům zdědí vaše děti nebo spíše vaši vnukové a dům se jim nebude líbit, nebo prostě budou chtít stavět jiný dům, starý slaměný nebo dřevěný dům je celkem jednoduché zlikvidovat. Není tam spousta betonu a železa, téměř vše se dá ekologicky zlikvidovat přímo na místě.

V dnešní době už se dají koupit i nemovitosti, které jsou postaveny z čistě přírodních materiálů. Většinou jsou to nejrůznější dřevostavby – roubenky, sruby apod. Nemusíte tedy za každou cenu stavět nový dům na zelené louce, ale když chcete bydlet v „přírodním“ domě, možná jej s pomocí makléře najdete v nabídce realitních serverů.

18.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář z brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.