RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Družstevní byt nelze použít jako zástavu na hypotéku

Velký rozdíl mezi družstevním bytem a bytem v osobním vlastnictví je ten, že družstevní byt nelze použít jako zástavu pro hypoteční banku, protože vám družstvo neposkytne souhlas s použitím nemovitosti jako zástavy. To je také hlavní důvod, proč jsou družstevní byty levnější než byty v osobním vlastnictví. Navíc kdybyste chtěli družstevní byt pronajímat, budete potřebovat souhlas družstva.

Když budete družstevní byt kupovat, jedná se spíše o převod práv a povinností a vy získáte podíl v bytovém družstvu. Není to tedy koupě nemovitosti v tom pravém slova smyslu.

Můžete ručit jinou nemovitostí

Když to nevypadá, že byste družstevní byt v brzké době převedli do osobního vlastnictví, pak je cestou k hypotéce varianta, kdy budete ručit jinou nemovitostí. Když se vám pak podaří dostat družstevní byt do osobního vlastnictví, můžete vyměnit zastavenou nemovitost za byt, kterého se hypotéka týká.

Když chcete koupit družstevní byt, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí i s tím, jaké máte varianty financování. Protože v drtivé většině případů platí, že se cesta najde. A to i v případě, že nemůžete ručit jinou nemovitostí. Jestli chcete kupovat družstevní byt v Brně nebo jinde na jihu Moravy, pak oslovte realitní kancelář REMAX Delux!

29.6.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.