RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Důležité smlouvy při nákupu či prodeji nemovitosti

Když prodáváte nebo kupujete nemovitost, je to velká věc. Jde o hodně peněz a často je to velké životní rozhodnutí. I proto se určitě vyplatí spolupracovat se spolehlivou realitní kanceláří, která vás celým procesem bezpečně provede. Ať už s realitní kanceláří, nebo bez ní, se setkáte se spoustou smluv. V tomto článku se podíváme na přehled nejčastějších smluv, které budete možná podepisovat. Určitě si je vždy dobře prostudujte.

Nejčastější smlouvy (o nemovitostech)

  • Kupní smlouva. Smlouva mezi prodávajícím a kupujícím za účelem koupě. Musí mít u nemovitostí písemnou formu a musí obsahovat identifikaci prodávajícího, kupujícího, předmět koupě a kupní cenu.
  • Smlouva o smlouvě budoucí. Písemný závazek účastníků (budoucího prodávajícího a kupujícího) uzavřít v dohodnutém termínu kupní smlouvu a dohodnout se na jejích podstatných náležitostech. Budoucí kupní smlouva by tedy již měla obsahovat návrh samotné smlouvy kupní.
  • Smlouva o advokátní úschově. Zde je napsáno, za jakých podmínek posílá kupující peníze do úschovy a za jakých podmínek se posílají prodávajícímu.
  • Smlouva o výhradním prodeji. Prodávající se touto smlouvou zavazuje, že nemovitost určenou ve smlouvě bude v určité oblasti prodávat pouze vybraná realitní kancelář nebo makléř. Tato smlouva zaručí exkluzivitu. Smlouvou se zprostředkovatel naopak zavazuje obstarat zájemci za odměnu uzavření kupní smlouvy.
  • Smlouva o zprostředkování (rezervační/ blokační dohoda). Zprostředkovatel se zavazuje, že bude vyvíjet činnost směřující k tomu, aby zájemce mohl uzavřít určitou smlouvu s třetí osobou, a zájemce se zavazuje mu za to zaplatit provizi.
  • Nájemní smlouva. Smlouva, za kterou pronajímatel přenechává za úplatu (částku) nájemci nemovitost, aby ji ve sjednané době užíval.

Kompletní byrokracii, která zahrnuje také komunikaci s katastrálním úřadem, advokátní úschovu peněz, energetický štítek, odhad nemovitostí a mnohé další, vám pomůže vyřídit realitní kancelář.

11.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.