RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Dům s pěknou zahradou prodávejte na jaře či v létě

Jestliže se chystáte prodat dům s pěknou zahradou, a vyloženě nespěcháte, pak je nejlepší jej prodávat na jaře a v létě. Je to logické. Obecně totiž platí, že zahrada je pro spoustu lidí důležitější než samotný dům, takže je nejvýhodnější ji ukázat v plné parádě. Dům se tak bude lépe prodávat a můžete si říct i o více peněz. V řádech statisíců korun! A to už se vyplatí počkat.

Když jste však pod tlakem, potřebujete peníze co nejrychleji, nezvládáte platit hypotéku nebo dům každým dnem chátrá, stojí hodně peněz jej udržovat apod., pak zahajte jeho prodej okamžitě, klidně na podzim nebo v zimě.

Rozkvetlá zahrada a útulná pergola

Když máte u domu opravdu pěknou zahradu, pak můžete kupující uchvátit. Například rozkvetlé stromy, ovoce, motýli, vůně jara, příjemné venkovní posezení… To všechno výrazně zvedá cenu vaší nemovitosti. To je markantní rozdíl oproti zimě, kdy leží zahrada pod sněhem (nebo spíše na blátě) a pergola je vyklizená. V zimě si zahrada prostě tolik bodů pro potenciální kupující nezíská.

Investice do zahradníka

Tak jako můžete u přípravy domu k prodeji využít home staging, tak si před jarem můžete pozvat zahradnickou firmu, která vám udělá před prodejem nemovitosti základní údržbu. Hlavně prořeže stromy, upraví keře, spraví kamennou zídku… Trávu si posekáte sami, a tak dáte za pár tisíc korun zahradu do pořádku. Uvidíte, jak prokoukne zahrada prokoukne!

Samozřejmě záleží na lokalitě a konkrétní nemovitosti, ale v praxi se jasně ukazuje, že prodej nemovitosti s pěknou zahradou v příhodnou dobu zvyšuje její cenu o dost peněz. A to už se za trochu trpělivosti vyplatí. Oslovte realitní kancelář a proberte prodejní cenu se zkušeným makléřem.

17.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.