RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Exekutorská dražba nemovitosti je noční můra pro majitele

Exekuce je řízení, v rámci kterého, vymáhá věřitel po dlužníkovi peníze. Děje se tak prostřednictvím exekutora, který je placen procentem z vymožené částky. Zde je nejdůležitější informací asi to, že jakmile dostane dluh do rukou exekutor, dluh okamžitě vzroste o jeho odměnu, většinou také penále apod. Dostat se do exekuce je celkem běžné, v Česku je v exekuci každý 10. člověk, a to včetně dětí.

Když vlastníte nemovitost, může to zajít tak daleko, že vám exekutor zabaví nejen movitý majetek, ale dá také vaši nemovitost do exekutorské dražby. A to je problém, takhle daleko byste problém rozhodně neměli nechat dojít. Mnohem lepší je postavit se problému čelem a prodat vlastní nemovitost za tržní cenu. Exekutorská dražba je totiž pro majitele dost nevýhodná.

Znalecký posudek nemovitosti (tedy ocenění) probíhá běžně od stolu, exekutoři nepodléhají místní příslušnosti, a proto bude posudek na byt ve Znojmě pravděpodobně vyhotovovat např. znalec z Prahy, pro kterého je Znojmo tam někde na Moravě, takže posudek může být o desítky procent pod tržní cenou běžnou v dané lokalitě.

Při samotné dražbě pak vyvolávací cena potom začíná na 2/3 posudku. Sami si můžete spočítat, že se tak bude vaše nemovitost prodávat klidně i jen za polovinu reálné tržní ceny. Ani tyto peníze nedostanete vy (ani se o celou částku nesníží váš dluh), protože si 20-25% vymožené částky vezme exekutor jako svou odměnu. Ve výsledku přijdete o nemovitost, ale dluhy se vám moc nesnížily.

Řešením je začít jednat a neschovávat hlavu do písku. Oslovte zkušenou realitní kancelář, která vám zdarma a nezávazně poradí, jak nejlépe dále postupovat.

15.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.