RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Hliníková pergola dá nemovitosti nový rozměr

Když máte rodinný dům se zahradou, a zahrada je na příjemném místě, a ne hned u rušné cesty, tak určitě uvažujete o pořízení venkovního posezení. Pravdou je, že lidé kupují nemovitosti velmi často právě kvůli zahradě a možnosti trávit čas venku. Když už zahradu máte, pak je šikovná pergola skoro nutností. Můžete tam pořádat oslavy, odpočívat s kávou a knihou, nebo jen sedět a pozorovat ptáky.

V praxi si lidé stavějí pergoly buď samostatně stojící, někde dále od domu v klidné části zahrady, nebo pak pergoly přilepené k domu nad terasou. Obě varianty mají své pro a proti, záleží na vás, co vám lépe vyhovuje, a jak vlastně vaše zahrada vypadá. Každopádně je dnes nejpoužívanější ke stavbě pergoly hliníková konstrukce, případně dřevo, které však potřebuje pravidelnou údržbu a jeho životnost je kratší.

Zasklená pergola tvoří zimní zahradu

Když máte pergolu přímo u domu, můžete ji spojit s domem a nechat si ji zasklít. Když vyřešíte i vytápění, můžete tak získat obytný prostor navíc. A to i na nepříliš povedené dny, kdy fouká vítr, prší, nebo je velká zima. A věřte, že je velmi příjemné, sedět v zasklené pergole s horkým čajem, a dívat se do zahrady, když zrovna prší.

Jak pergolu zastínit

Hliníkové pergoly mohou mít různé střechy - polykarbonátovou, prosklenou, případně i posuvnou, nebo plnou s otočnými lamelami. V případě polykarbonátové či prosklené střechy se hodí nějak vyřešit zastínění. Na střechu je možné dát markýzu, boční stínění se obvykle řeší screen roletami nebo žaluziemi. Nejlepší je však zastínění přírodní, tedy vzrostlými stromy, nebo popínavými rostlinami.

Když máte na zahradě šikovnou pergolu, bude se vám nemovitost případně i mnohem lépe prodávat, pergola určitě o něco zvýší její prodejní cenu.

13.2.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.