RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Hypoteční trh oproti všem negativním předpokladům stále roste, banky hlásí za léto rekordní výsledky!

Na jaře z důvodu koronavirové pandemie došlo ke krátkodobému poklesu poptávek u hypotečních úvěrů, v průběhu prázdnin tomu bylo ovšem zcela naopak: objem poskytnutých hypotéčních úvěrů výrazně rostl. Červenec letošního roku byl s celkovým objemem poskytnutých hypoték ve výši téměř 21,6 miliardy korun dokonce rekordní.

Motivačním prvkem bylo pro řadu klientů snižování úrokových sazeb ze strany bank, dalším a neméně důležitým faktorem je uvolnění některých doporučených omezení ČNB, která mají vliv na bonitu klienta (LTV, úvěrové parametry DSTI a DTI).

Vzrostla také průměrná výše hypotečního úvěru, která se meziročně zvýšila z 2,5 na 2,75 milionu korun. Banky celkem poskytly zhruba 7 900 hypoték, což je zhruba o 16 procent více než v minulém období. Věříme, že vývoj v oblasti hypotečního trhu bude nadále takto pozitivní, a odhadujeme, že objem poskytnutých hypoték bude za rok 2020 vyšší než 200 miliard korun.

1.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.