RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Inspirativní tipy pro rekonstrukci bytu

Klasické byty v panelových domech jsou svým stylem, a hlavně dispozicí už dost zastaralé a mnohé rodiny si je chtějí rekonstruovat k obrazu svému, někdy i dost výrazně. Vždy také záleží na tom, kolik jsou lidé ochotni do rekonstrukce investovat. Faktem je, že investice do rekonstrukce výrazně zvyšuje i cenu samotného bytu, takže kdybyste jej chtěli někdy prodávat, rekonstrukce se vyplatí i z tohoto pohledu.

Pojďme se tedy podívat na několik konkrétních tipů k rekonstrukci bytu:

  • Změna dispozičního řešení bytu. Když se nebojíte velké rekonstrukce, můžete společně s architektem vymyslet i změnu dispozičního řešení bytu. To může být propojení kuchyně a obývacího pokoje nebo třeba spojení záchodu s koupelnou.
  • Změna osvětlení. Velkou změnu za malé peníze vám přinese změna osvětlení v bytě. Nahraďte lustry nepřímým osvětlením (podsvícené podhledy, bodovky, přisazená stropní světla apod.).
  • Hra s barvami. Malý byt opticky zvětší kombinace světlé podlahy a světlých stěn, nejlépe ještě světlejšího stropu, ať stropy nepůsobí, že jsou nízké. Další fintou na zvětšení je použití skla (skleněné dveře, zrcadla, nábytek).
  • Zasklení balkónu. Investujte do zasklení balkónu nebo lodžie a získáte tak další celoročně obyvatelný prostor v bytě navíc. A to se hlavně u menších bytů počítá.

Pro komfort, pohodlí, ale i moderní design můžete zvážit i nahrazení starých radiátorů nebo instalaci nástěnné klimatizace hlavně pro byty, kde bývá v létě velké horko. Když chcete byt zútulnit, pak je dobré použít dřevo nebo alespoň dřevěné dekory.

1.10.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.