RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Intuice a instinkt při výběru nemovitosti

Hledání vhodné nemovitosti k bydlení není vůbec jednoduché. Máte nějaké představy, chcete konkrétní lokalitu, máte cenový strop, představy o zahradě a velikosti domu atp. Většinou je to tak, že nabídek je spousta, ale žádná není perfektní. Nebo vás jich zaujalo hned několik, a vy váháte, kterou vybrat. Na jedné straně jsou logické argumenty, pro a proti, ale je tu ještě druhá strana – intuice a váš instinkt.

Nepodceňujte svou intuici, instinkt a první dojem. Tyto faktory někdy opravdu rozhodují. Jestli je to dobře nebo ne, ukáže až čas. Spíše však fungují spolehlivě. Když máte pocit, že do sebe všechno zapadá, že je ten domek přívětivý a z místa máte celkově dobrý pocit, nebojte se svou intuici poslechnout. A stejně i v opačném případě, když se vám něco nezdá, ale vy nedokážete úplně přesně definovat, co to je, nemovitost raději nekupujte. Přece jen tam budete žít spoustu dalších let, že?

Racionální argumenty

Intuice je důležitá, ale musí být podpořena i racionalitou. Budete nejspíše platit hypotéku, možná budete v domě žít až do smrti, je dobré se proto dívat na koupi nemovitosti i racionálně. Zkuste se podívat na všechno s nadhledem, představte si sebe a svou rodinu v daném místě třeba za 5, 10 nebo i 20 let. Děti vám odrostou, vy zestárnete … Zkuste pohled praktický a bez emocí. Líbí se vám představa života na tomto místě i na stará kolena?

Propojení intuice s praktičností

Ideální je, když se propojí racionalita s vaší intuicí a obě strany jsou spokojeny. I proto je dobré, když se na nákupu nemovitosti podílí oba partneři. Muži mívají obvykle více rozvinutou racionální část, ženy zase intuitivní. Když se vše dobře sejde, vyberete si ideální domek.

Celým procesem výběru a následného nákupu nemovitosti je nejlepší se nechat provést zkušeným makléřem, který vám pomůže jak se samotným výběrem, tak i s bezpečností a formální správností celé transakce.

5.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.