RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Investice do nemovitostí pro své děti

Každý někdy uvažuje o tom, co tu po něm zůstane. Do hrobu si s sebou nevezmeme nic, ale zůstávají po nás nejen naše činy a vzpomínky, ale i majetek. Spousta lidí během života majetek hromadí, obzvláště nemovitosti, které prakticky neztrácejí hodnotu. A tyto nemovitosti se dále dědí. A je to dobrý pocit, zabezpečit své děti, nebo jim dát alespoň do startu nějakou nemovitost. I proto lidé investují do nemovitostí. Pro své potomky.

Byt nebo stavební pozemek

Naše děti do startu nejvíce ocení byt ve velkém městě nebo stavební pozemek. Byt se dá, do doby, než přijde čas osamostatnění dítěte, pronajímat, takže vám bude vydělávat. Stavební pozemek sice nevydělává, ale jeho hodnota pravděpodobně v čase roste.

Když svým dětem nemovitost darujete, mohou si tam postavit vlastní dům, do bytu se přestěhovat, dále ho pronajímat nebo nemovitost prodat a utržené peníze investovat někam jinam. Každopádně budou vědět, jak s nemovitostí naložit. Takový dárek je něco, čeho si budou vaše děti vážit, a hlavně co jim pomůže v rozjezdu.

Kdy do nemovitosti investovat

V současné době je na trhu spousta nemovitostí, nabídka převyšuje poptávku, ale ceny zůstávají relativně vysoké. Je dobré si ujasnit, co chcete koupit a počkat si na svou příležitost. Ideální je spolupracovat se zkušeným makléřem, který bude trh sledovat a bude vás zásobovat konkrétními nabídkami podle vašeho zadání. Makléř se dostane k nabídkám, které by se k vám ani nedostaly, navíc uvidí nové inzeráty prakticky hned po jejich zveřejnění. Celým procesem nákupu nemovitosti vás také bezpečně provede.

Investování do nemovitostí je sázka na jistotu. Obzvláště v případě, že se jedná o dlouhodobou investici pro vlastní děti. Je to lepší než spoření na účtu, protože ceny nemovitostí dlouhodobě opravdu rostou. Obzvláště ve velkých městech, zvláště v Praze a v Brně.

28.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.