RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Investicemi proti inflaci

Inflace devalvuje naše úspory každý rok. Mít milion před deseti lety a mít milion dnes je úplně jiná písnička. Před těmi deseti lety jste si za něj mohli koupit mnohem více než dnes. Inflaci nezastavíme, ale můžeme proti ní bojovat tím, že své peníze zhodnotíme bezpečným investováním. I termínovaný vklad je lepší, než si nechávat peníze doma v šuplíku nebo na běžném bankovním účtu.

Existuje celá řada možností, kam peníze investovat. Jednou z nejzajímavějších je investice do nemovitostí.

Investice do nemovitostí

Zhodnocení kapitálu se v boji proti inflaci přímo nabízí. Můžete si pořídit nemovitost, kterou budete dále pronajímat. Získáte tak pasivní příjem, navíc cena nemovitosti nejspíše v dlouhodobém horizontu poroste. Tak je tomu s nemovitostmi v České republice každý rok už od roku 2008. Vlastnit nemovitost je jistota, vždy ji můžete celkem rychle prodat a peníze použít na něco jiného.

Na druhou stranu o nemovitost se je potřeba starat. Možná bude potřebná rekonstrukce, časem budete muset řešit opravy, shánět nájemníky a řešit další věci, které se nemovitosti týkají. Když budete v domě bydlet nebo jej budete pronajímat, stejně to za trochu námahy stojí.

Zásady investování

Ať už investujete do nemovitostí nebo do čehokoliv jiného, měli byste se držet několika základních zásad:

  • Bezpečně. Investujte bezpečně s minimální mírou rizika, abyste o svůj kapitál nepřišli. Ideální je probrat to vždy s odborníkem, u nemovitostí se spolehlivým makléřem.
  • Pokrýt inflaci. Investice by vám měla minimálně pokrýt míru inflace. Jestli tomu tak není, tak se do takové investice raději nepouštějte.
  • Vydělat. Pokrýt inflaci většině lidí nestačí, chtěli by raději ještě vydělat. Tady už záleží na tom, na koho narazíte, kdo vám poradí, jaký budete mít „čuch“ a také potřebné štěstí.

Obecně však platí, že investice do nemovitostí se z dlouhodobého hlediska vyplatí v 99 % případů.

27.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

 

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.