RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Investiční byt vybírejte tak, jako byste v něm sami bydleli

Investovat do nemovitosti je pro spoustu lidí investice bez rizika. Faktem je, že ceny nemovitostí dlouhodobě rostou a lidé budou vždy potřebovat někde bydlet. Sice je potřeba se o nemovitost starat, ale zase můžete mít pasivní příjem z toho, že svůj byt pronajmete. Dokonce i v dnešní koronavirové době ceny bytů neklesají. Jak si ale konkrétní byt vybrat? Bytů je k mání spousta, ale je jasné, že jako investice je dobré koupit pěkný byt, ve kterém byste klidně mohli sami bydlet.

Které byty jsou nejžádanější

Nejlépe se pronajímají byty v dobré lokalitě, aby se odtamtud dalo lehce dojíždět za prací, ale zároveň aby to nebylo daleko do přírody. Pojďme se podívat, jaké by měly být byty, po kterých je největší poptávka:

  • Byty v příjemném prostředí. Důležité je, aby kolem bytového domu bylo fajn prostředí, klidné dětské hřiště, poblíž zeleně, ne hned u frekventované cesty apod.
  • Byty v menším městě. Velmi oblíbené jsou byty v menších městech, ideálně blízko vlakové zastávky nebo nedaleko (ani moc blízko) dálnice.
  • Byty ve velkém městě blízko MHD. Když chce někdo bydlet v Praze nebo v Brně, hodí se bydlet blízko metra, tramvajové nebo autobusové zastávky, aby se dalo dobře dojíždět za prací.
  • Byty v oblíbené lokalitě. Celkově je důležitá příjemná a oblíbená lokalita, o kterou v budoucnu neklesne zájem.
  • Balkón, lodžie, sklep, parkování a dispozice bytu. V neposlední řadě rozhoduje i to, zda má byt balkón, lodžii, možnost bezpečného parkování, výtah apod. Důležitá je i orientace bytu (ideálně na jih či jihozápad) a dispozice bytu.

Když budete kupovat byt jako investici, zkuste se na věc podívat i tak, jestli byste byli sami ochotní v takovém bytě bydlet. Jestli ano, pak se s investicí do takového bytu nemůžete splést!

1.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.