Červencový trh úvěrů na bydlení v číslech

V červenci se trh úvěrů na bydlení propadl téměř o 7,5 mld. Kč. Celkový objem poskytnutých zajištěných úvěrů na bydlení činil 11,87 mld. Kč, z toho hypoteční banky uzavřely úvěry za 9,87 mld. Kč a stavební spořitelny za 1,99 mld. Kč.

Pokračoval i růst úrokových sazeb, červencová průměrná úroková sazba dosáhla hodnoty 5,41 %, meziměsíčně tak přidala dalších 41 bazických bodů. Pozitivní zprávou je, že se již zastavil růst nabídkových sazeb u hypotečních úvěrů, meziměsíčně průměrná nabídková sazba vzrostla jen o 4 bazické body, a to je zanedbatelný růst.

Červencový trh úvěrů na bydlení v číslech

Vzhledem k tomu, že ČNB na svém srpnovém zasedání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, a to minimálně do konce září a současně klesají ceny swapových sazeb je možné, že se již růst úrokových sazeb zastavil a mohl by začít velmi pozvolna klesat. Situace okolo úrokových sazeb je však velmi křehká a  primárně bude záležet na vývoji inflace v dalších měsících. 

Inflace v červenci v meziročním vyjádření stoupla na 17,5 %. V dalších měsících lze předpokládat růst inflace v sektoru potravin a energií. V sektorech doprava (zejména cena pohonných hmot) a odívání již nastal obrat a ceny začínají pomalu klesat, což je dobrá zpráva. 

Současně se i nadále snižuje důvěra spotřebitelů v ekonomiku a domácnosti výrazně šetří, to se promítá i do stagnace tržeb v maloobchodě. Pokud se podaří udržet i růst mezd pod kontrolou, mohla by se začít zanedlouho inflační karta pomalu otáčet.

23.8.2022

O mně

Dobrý den,
děkuji, že jste zavítali na mé www stránky.
Jsem realitním makléřem společnosti RE/MAX Delux.
V realitách se pohybuji od roku 2010.
Za tu dobu jsem realizoval přes 400 realitních transakcí.
Jako jeden z mála makléřů v ČR jsem certifikovaným realitním makléřem dle norem ISO 17024.
Jestli prodáváte nebo pronajíte byt či jinou nemovitost, budu rád, když se na mne obrátíte.
Věřím, že Vaši důvěru nezklamu!

 

Specializace:
- prodej novostaveb rodiných domů (široká databáze zájemců)
- prodej a pronájem domů a bytů
  oblast: Morava

 

2013 - 3. místo - Makléř roku sítě RE/MAX, oblast ČR, Pronájem
2013 - 1. místo - Makléř roku sítě RE/MAX, oblast Morava, Pronájem
2021 - 1. místo - Makléř roku sítě RE/MAX, oblast Morava, Pronájem
2023 - 1. místo - Makléř měsíce 01/2023, oblast Morava, Prodej
2023 - 5. místo - Makléř měsíce 01/2023, oblast ČR, Prodej
(hodnoceno z více jak 1200 makléřů RE/MAX)

 

Certifikáty

Certifikovaný makléř ISO_detail_1.1 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 2. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 100% - Jan Konečný REMAX Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.